Računajući i lutajući tako opet Athumanunh naleti na nevjerojatne izračune. Naime, ovoga puta lutao je i mjerio Athumanunh najsenzacionalniji velegrad starog Meksika, zagonetnog naziva Teotihuacan, ili 'mjesto gdje su rođeni bogovi'. O gradu Teotihuacanu znamo vrlo malo te on i dalje predstavlja misteriju budući da njegovi graditelji nisu ostavili gotovo ni traga, odnosno, jednostavno su nestali, kao da su isparili (odletjeli, možda, po Athumanunhu).
Zapravo, ovaj grad su prije 2000 godina izgradili ljudi koji su potom jednostavno nestali u mitovima i legendama, ili možda bi Athumanunh zapisao na sebi svojstven način – 'nestali u magli neznanja' današnjeg čovjeka ('homo tehnicusa') koji više ne razmišlja kao što su razmišljali ti 'prvi ljudi'. Dakle, divovske piramide su još jedino što svjedoči o negdašnjem velegradu i civilizaciji koja je izrasla iz ništavila, zauzela vodeće mjesto na svojemu kontinentu, a potom misteriozno iščezla s pozornice povijesti.
Upravo te piramide, što uspomena su koja skriva tajne koje okružuju uspon i pad jedne o najmoćnijih i najmanje shvaćenih civilizacija drevnog svijeta magnetno privlače Athumanunha i on stane opet grozničavo mjeriti. Naravno, Athumanunh čita mitove, mjeri i uspoređuje i sve je naočigled u najboljem redu, ali onda odjednom ... Athumanunh vrti svoje 'prozirnice' i preslaže ih, pa ne vjeruje svojim očima.
Naime, Athumanunh je dio Teotihuacana negdje već vidio! Da, pogodili ste, a ako niste pomogne Vam Athumanunh. Izračuni su gotovo identični (postoje male razlike, gotovo zanemarive po Athumanunhu) s izračunima s platoa Gize. Dakako, veličina piramida je različita, ali njihov odnos, raspored, a izgleda i samo svrha gotovo da su slični.
Malo je onda Athumanunh pokušao neke izmjere s trokutima i kvadratima, pa malo s krugovima, a onda su mu se opet računi nevjerojatno poklopili! Dakle, što je to izveo opet Athumanunh? Pokušavajući svojom prokušanom 'teorijom trokuta' dokazati neke odnose, Athumanunh je tražio treću veličinu i naravno krenuo na drevne Inke. No, ti izračuni bili su normalni i uopće nisu Athumanunhu pomagali, a onda je Athumanunh pokušao s dolinom Nazce.
Dolina Nazce, odnosno, 'zagonetne ruke' o kojima Vam je Athumanunh već prije pisao bile su pun pogodak. Athumanunh je prvo izmjerio (pomoću Google Eartha, a to isto možete i Vi sami probati ako želite) udaljenost između Teotihuacana i Gize, potom između Gize i Nazce i zamislite samo udaljenost je identična, a iznosi 12 345 km! Sada pak je Athumanunh morao izmjeriti udaljenost od Teotihuacana i Nazce, a ona je iznosila 4646 km. Kako samo Athumanunh voli ove misteriozne brojke koje on naziva 'niniva' (po jednom drevnom gradu o kojem će Vam već jednom drugom prilikom pisati).
Podijelivši razdaljinu od 4646 na pola (to pak su drevni graditelji jako voljeli – po Athumanunhu), dobio je 2323 (prekrasno i opet 'niniva broj')! Potom je Athumanunh opet vukao crtu prema Gizi i dobio interesantan trokut čiji vrh završava negdje u južnom Atlantiku. Točnije, na području jugozapadno od Azora koje se može vidjeti iz Gibraltara ('Herculovih stupova' možda po Athumanunhu).
Da, opet ste pogodili! Athumanunh je može biti pronašao jednu od 'relevantnih točaka' izgubljene mitske Atlantide! ... No, dobro, nije se Athumanunh time zadovoljio, pa je počeo, opet na samo sebi svojstven način, slagati svoje 'prozirnice' i dobio opet interesantnu sliku (zemljovid nečega možda – po Athumanunhu).
Pogledajte Athumanunhuvu nakošenu sliku gore, prostor Teotihuacana, platoa Gize i zagonetnih crta iz doline Nazce čine Athumanunhu vrlo zanimljivu sličicu, ili ' zemljovid nečega' ... No, dobro, dosta za danas, a drugi put Athumanunh će Vas opet malo voditi u svoje misteriozne izračune.