Vrlo neobično mitološko biće, slijedeće u nizu Athumanunhovih mitoloških bića, je hipokamp. Hipokamp je polu-konj, polu-riba, odnosno, 'mitološki hibrid' s tijelom konja i zmijolikim repom ribe. Dakle, u grčkoj mitologiji hipokamp je povezan s vodom, a zapravo služi bogu mora Posejdonu i njegovoj družici nereidi Amfitrite.
(Nereide su zapravo kćerke morskog boga Nereja i njegove žene Doride, odnosno morske nimfe, Athumanunh ih danas raspoznaje čak stotinu, Homer ih je spominjao samo četrdeset i četiri, a najpoznatije su u mitologiji Amfitrita – žena Posejdona i Tetida – majka Ahilejeva – po Athumanunhu)
Hipokamp ima tijelo i prednje noge konja, no, umjesto kopita ima peraje, dok mu je druga polovica tijela riblja. Svijetlo je plave boje, te modre grive, očiju i ribljeg repa. Hipokamp je vrlo miroljubivo i umiljato biće, no, mitologija tajnovitih Kelta također poznaje u mitologiji mitološko biće slično grčkom hipokampu, ali mnogo opasnijem, Athumanunh bi slobodno mogao napisati – zlom mitološkom biću.
Mitološko biće iz keltske mitologije naziva se Kelpie. Mirno pase uz obale jezera, izgled mu je potpuno bezopasan, ili je skroz crn, ili pak je skroz bijel. No, kada ga netko (žrtva) uzjaše on brzo galopira prema vodi. Leđa Kelpiea izlučuju nekakvu ljepljivu tvar koja je poput ljepila, pa žrtva ne može sjahati.
Ulaskom u vodu Kelpie munjevito mijenja obličje i poprima obličje hipokampa, odnosno pola-konj, pola-riba. No, to nije najgore, on svoju žrtvu napada i proždire sve osim srca i jetra. Kad smo već kod keltske mitologije, Athumanunh će vas podsjetiti da su u filmu 'Gospodar prstena' masovno rabljene priče iz keltske mitologije izmijenjene za potrebe filma, odnosno, komercijalizirane za potrebe filma.
Sjetite se da su bijeli hipokampi, odnosno, Kelpiei uništili 'crne jahače' pojavivši se iznenada u obličju poplave. No, dobro. Ima još jedno zlo biće koje doduše nije slično hipokampu, ali ni jednorogu, kao ni Pegazu, a dolazi iz filipinske mitologije. To mitološko biće naziva se Tikbalang, a živi u filipinskim šumama.
Tikbalang svoje žrtve presreće i vodi ih u šumu, a izgled mu je pola-čovjek, pola-konj. Zapravo, osim dugih i koščatih ruku sve ostalo je konjsko, a griva mu je načičkana otrovnim bodljama koje može izbaciti na žrtvu poput dikobraza. Još samo zanimljiv način obrane od Tikbalanga: morate svoju majicu nositi preokrenutu i naopako obučenu (izvrnuto naopako i prednji kraj obučen nazad – po Athumanunhu).