Renenet – božica dadilja
Božica Renenet (Renenut) bila je božica dadilja i kao takva nadzirala je dojenje dojenčadi i vatreno je štitila malenu djecu (onako kako to čine majke kod ljudi, ali i druge ženke živih stvorova, no, ona je ipak bila božica i njezina zaštita morala se poštivati, te joj se nitko od muških božanstava, pa čak ni zločesti Set, noćni lovac veličanstveni, nikada nije suprotstavljao kada bi ona podigla svoja božanska krila zaštitnička nad djecom). Renenet su i sami drevni Egipćani ponekad znali pobrkati s božicom Ernutet – božicom žetve, koja se pojavljivala u obličju kobre koja prebiva u pšenici pred samu žetvu. Razlika je očigledna, Ernutet je zmija s glavom žene, a Renenet je žena s glavom zmije. Božicu Renenet najlakše je raspoznati, opet gledajući ukrase na glavi, Renenet ima dva pera. No, ponekad Renenet ima i sunčani disk koji okružuje par volovskih rogova, pa je tada moguće pobrkati ovu božicu s Hator, ili Izidom, ili s nekom drugom božicom … Ne! Jedino ona ima glavu kobre! Na kraju, božica Renenet, uz sve već pobrojane atribute, drevnim je Egipćanima predstavljala plodnost i sreću, pa su je vrlo često prikazivali i kako doji mladog faraona, a onda opet treba paziti da je se ne pomiješa s božicom Anuket.
Tauret – božica zaštitnica trudnica i rodilja
Božica Tauret pripada krugu vrlo starih egipatskih božanstava, a predstavlja božicu koja štiti trudnice i rodilje. Tauret je prikazivana u obličju nilskog konja, s repom krokodila, nogama lava, a grudi su joj ovješene. Zapravo to je trudna (bremenita) ženka nilskoga konja. Obično se Tauret naslanja na regaliju (simbol 'sa') koja predstavlja simbol zaštite, a u ruci drži simbol života. Samo ime Tauret može se povezati s drevnom egipatskom riječi 'velika', a drevni Egipćani zapisali su u svojim zapisima da je Tauret uvijek nazočila rađanju moćnog Sunca. U nekim drevnim egipatskim zapisima zapisano je da je Tauret bila i ljubavnica strašnog noćnog lovca Seta zločestog, pa je tako ponekad i na zlu glasu (onda kada štiti trudnicu koja je zatrudnjela u izvanbračnoj vezi). No, Tauret je božica i kao takva je neumoljiva i svoju zaštitu pruža trudnici bez obzira na okolnosti začeća. Kasnije Tauret postaje niže božanstvo i seli se među kućna božanstva gdje je također štuju drevni Egipćani bez obzira što je na nižoj ljestvici drevnog egipatskog panteona.
Meshkent – božica poroda
Božica Meshkent bila je drevnim Egipćanima, točnije Egipćankama, božica poroda, pa ona zapravo predstavlja i objedinjuje četiri niže božice (božicu rađaonice, božicu porođajnog stolca i dvije božice cigle na kojima su Egipćanke čučale dok su rađale). Ove četiri božice koje nadzire i utjelovljuje božica Meshkent Egipćankama su se prikazivale u trenutku čina rađanja, a najvjerojatnije su ih Egipćanke vidjele kao četiri plesačice koje glazbom slave rođenje djeteta. Moram skrenuti pozornost da se ne bi kojim slučajem pomiješale Hatore i Meshkente. Naime, i jedne i druge su glazbenice i plesačice, ali Meshkente su i proricateljice sudbine tek rođenom djetetu, a Hatore su glazbenice koje prate božicu Hator. Meshkent je supružnica boga sudbine Shaia. Meshkent su drevni Egipćani prikazivali kao ženu koja na glavi nosi dvije palmine mladice (izdanke) koji su na vrhu savijeni i opet moram skrenuti pozornost da te iste palmine mladice na glavi nosi i božica Anat koja pripada starijem krugu egipatskih božanstava, a iste palmine mladice nosi i njezin supružnik bog Andjeti, no, Anat se češće pojavljuje na prikazima drevnih Egipćana s prepoznatljivom krunom Qureret, nego s palminim mladicama, pa na prikazima ta regalija ostaje samo za Meshkent. Na kraju, Meshkent je najlakše prepoznati kada je prikazana kao porođajna cigla koja je oblikovana kao ženska glava.