Većina kruna koje su na glavi nosile božice drevne Egipatske mitologije bile su jedinstvene i karakteristične za božicu koja je nosila narečenu krunu. No, ponekad bi drevni Egipćani kombinirajući krune svojih božica prikazivali krunom sve aspekte i osobine božice koja bi u svom utjelovljenju nosila aspekte i drugih božica.
Kruna božanskog supa božice Nekhebet
Temeljno pokrivalo za glavu božica drevnih Egipćana bila je kruna (pokrivalo za glavu) u obliku supa, odnosno, simbola božice Nekhebet. Raširena krila bila su simbol zaštite koju su božice drevnih Egipćana toliko nesebično pružale, pa je takva kruna u kombinaciji s osobnim simbolom božice bila i temeljna kruna većine božica drevnog Egipta. Sličnu krunu, stiliziranog supa, nose i kraljice Egipta (prva faraonova žena).
Poneke božice drevnih Egipćana pak posjeduju vlastite i samo njima karakteristične krune (poput božica Satet, Anuket …), druge pak nose tijare u kombinaciji s osobnim simbolima (poput božica Maat, Nut, Seshat …), a za razliku od muških božanstava koja nikada ne nose ženske krune, božice drevnih Egipćana ponekad znaju na glavama nositi i muške krune (Peshent, Hedjet, Deshret …) u kombinaciji sa svojim osobnim simbolima, ili pak s određenim karakterističnim dodacima (poput božice Satet na čijoj su Hedjet kruni vidljivi rogovi gazele, ili možda kruna božice Tauret koja je ženska inačica muške krune Shuti, krune 'dva pera' božice Maat …).