Nakon seminara kod Sudca prodao Lake City i preselio se na Brač
U stvarnosti se uglavnom događa da ljudi sa sela, a pogotovo s otoka, životnu sreću traže u većim gradovima. No, ipak ima i suprotnih primjera, kao što je Kruno Cukrov (40), rođeni Zagrepčanin iz naselja Vrbani, koji je već sedam godina stanovnik Brača.
Kruno Cukrov s kćerima Ivanom i Jelenom te suprugom Katjom
Photo FAMA |
Prodao klub Lake City i preselio na otok
- Sve mi je to jednog dana dosadilo i odlučio sam svoj život okrenuti u drugom smjeru. Dogovorio sam se sa suvlasnicima da prodamo klub, a ja da se preselim na Brač, gdje moja obitelj, s majčine strane, ima puno imovine o kojoj se nitko nije previše brinuo. Mojoj odluci da promijenim stil života puno su pridonijeli seminari kod Zlatka Sudca koje sam posjećivao još 2002. godine u Betaniji. Shvatio sam ispraznost gradskog života kojeg sam dotad vodio i to je učvrstilo moja razmišljanja da nešto treba promijeniti - kaže Kruno.
Mlađi brat Josip i majka Jelena složili su se s tom njegovom odlukom, ali su ostali živjeti u Zagrebu, a Kruno je postao Bračanin.
- U selu Škrip kod Supetra, moja obitelj ima pola dvorca Cerinić iz 16. stoljeća, koji se smatra najsačuvanijim renesansnim dvorcem u cijeloj Dalmaciji. Cerinići, po talijanski Cerineo, bili su plemićka obitelj, ali su svoj imetak s vremenom profućkali. Taj dvorac je više od stotinu godina u posjedu moje familije, odnosno obitelji Krstulović i Metličić, ali je bio jako zapušten. U njemu sada živi samo naša teta Fanita koju svakodnevno obilazim i brinem o njoj - veli zagrebački Bračanin, koji je neko vrijeme i sam živio u tom dvorcu.
Pronašao smisao života
Prije šest godina oženio s otočankom Katjom, s kojom ima kćerkice Jelenu i Ivanu. Zbog proširenja obitelji i posla, sada žive u Supetru, a dvorac u Škripu malo po malo obnavljaju.
Djeca u brodskoj kabini mogu donijeti samo sreću
Photo FAMA |
'Makina', odnosno mala uljara nalazi se u Škripu, a u njoj je masline zadnji put mljeo njegov djed prije pedesetak godina.
- Iako je sve odavno izvan fukcije, glavni stroj je očuvan, pa sada polako obnavljam unutrašnjost uljare. Kada sve sredim, tu ću otvoriti muzej maslinarstva, formirati etno zbirku svega što je vezano uz to i u suradnji s ostalim proizvođačima na Braču, promovirati njihova ulja i prodavati ih turistima. Pružit ću priliku posjetiteljima muzeja da sami samelju masline i to ulje ponesu sa sobom što će im, vjerujem, biti drag i vrijedan suvenir - najavljuje Kruno Cukrov.
U Zagreb, kaže, ode barem jednom godišnje, ali mu previše ne nedostaje, jer je na Braču našao svoj smisao života.