Učenje naše djece o osobnoj sigurnosti za nas je uvijek bilo automatski. Ako su nam djeca išla negdje, znali smo točno kamo idu, imali adresu i telefonski broj, pa smo ih čak i istraživali kako bismo bili sigurni da su mjesto gdje trebaju biti. Učili smo ih o opasnostima odlaska kamo sami i o tome što im se može dogoditi ako nakratko spuste oprez.
Među mnoge dužnosti koje imamo, sada možemo dodati još jednu; sigurnost naše djece na internetu. Jeste li znali da su tisuće djece otete, seksualno napadnute ili ubijene svake godine nakon što nekoga okupe u sobi za razgovor? Internetski predatori postojani su u svojim nastojanjima da odvuku našu djecu od sigurnosti naših domova. Moramo se pobrinuti da naša djeca znaju strategije koje ovi grabežljivci koriste, što im može omogućiti vrhunsku priliku uočavanja potencijalne prijetnje.
Naša djeca bi trebala razumjeti da “internetska privatnost” ne postoji. Svakoj slici koju objavimo na internetu i svakom dostupnom osobnom podatku može se pristupiti. Ako je seksualni grabežljivac odlučan stupiti u kontakt s njima, učinit će to nečuveno daleko. Moramo ograničiti ono što je dostupno i to učiniti. Naša djeca trebaju pristojno razumijevanje o tome što treba, a što ne treba dijeliti.
Ovaj vodič je podijeljen u 5 odjeljaka
Kako zaštititi djecu na internetu?Razmišljanje o računalstvu prilagođenom djeciKako promovirati korištenje računala za djecu?Kako mladi pristupaju internetu?Pozitivno čitanje i resursi91Sati istraživanja7,587Riječi
Održavanje sigurnosti djece na mreži
Vjerojatno ste čuli sve o tome u vijestima i časopisima: stotine nedjela se stalno događaju jer grabežljivci iskorištavaju djecu koja koriste internet. Djecu će, općenito, lako prevariti jer su toliko uvjerena, što im omogućuje da postanu ranjivi na kriminalce. Evo nekoliko osnovnih smjernica koje biste trebali slijediti vi i vaša djeca kako biste unaprijedili sigurnost pri korištenju interneta. Svatko je sposoban postati plijen ovih nedjela kako bi svatko mogao iskoristiti ove smjernice bez obzira na dob.
1. Komunicirajte
Ako se u bilo kojem trenutku dogodi nešto zbog čega se vaše dijete osjeća nelagodno, dotična osoba treba to odmah nekome reći bez obzira na to gdje se nalazi.
2. Neka vaše dijete zatraži dopuštenje
Naučite ih koliko je opasno davati svoje osobne podatke bilo kome na mreži bez vašeg znanja i odobrenja. Bez obzira na to koliko se iskreno činilo, vaše dijete bi vam apsolutno trebalo prvo pristupiti.
3. Budite uključeni
Djeca moraju razumjeti da nikada ne bi smjela prihvatiti okupljanje s bilo kim koga su upoznali na internetu, bez obzira koliko se to činilo besprijekornim. Ako mislite da je situacija u redu, trebate razgovarati s roditeljem stranca, a svakako morate pratiti svoje dijete u vrijeme okupljanja i nikada ne ostavljajte dijete samo. Što ste detaljniji u aktivnostima svog djeteta, to će ono biti sigurnije.
4. Postavite osnovna pravila
Te stvari mogu biti opasne jer se ne zna hoće li se cjenkati s osobnim podacima vašeg djeteta bez detaljnijeg pregleda. Ako morate spriječiti pristup Internetu kada niste kod kuće kako biste to podržali, svakako to učinite. Učitelji bi trebali slijediti istu ideju u školi, čineći internet nedostupnim kada ga učenici ne koriste.
5. Podržite svoja ograničenja
Ono što je najvažnije, naučite svoje dijete važnosti i stvarnosti ograničenja koja stvarate. Ako vaše dijete ne prihvaća sve vaše smjernice iskreno, osoba bi se već mogla izložiti opasnosti. Podrška kroz ponavljanje ovih standarda važna je kako bi ih naša djeca u potpunosti razumjela. Inače, ne može se utvrditi koje se mračne stvari šuljaju na Internetu samo čekajući da pravo dijete krene. Vi ste najbolji branitelj svog djeteta, stoga se sada ponašajte sposobno i učinite sve što je potrebno da vaše dijete ostane sigurno na internetu.
1. Kako se zaštititi od mrežnih predatora?
Ova inovacija može biti neprocjenjiv instrument učenja i reference. Djeca ga također koriste da ostanu u kontaktu sa svojim prijateljima i stvaraju nove u chat sobama. Problem s ovim druženjem je u tome što vaše dijete nema pojma tko je zapravo s njim u sobi za razgovor. Mnogi seksualni grabežljivci ponašaju se poput tinejdžera kako bi namamili pravu djecu da ih upoznaju. Naučivši svoje dijete nekoliko sigurnosnih savjeta, možete mu pomoći da izbjegne kontakt s grabežljivcima.
1. Klonite se stranaca
Većina djece se u ranoj dobi uči da se drže podalje od stranaca. Morate im reći da bi trebali učiniti istu stvar na internetu. Ako drugo “dijete” započne razgovor u sobi za razgovor, može govoriti o općim stvarima. Ako ta osoba počne pričati o stvarima zbog kojih je vašem djetetu neugodno ili počne koristiti vulgarni jezik, vaše bi se dijete trebalo odmah odjaviti bez reagiranja.
Nereagiranjem i odjavom vaše dijete može na zaobilazan način dati osobi na internetu poruku da je otišla pretjerano daleko, a ta osoba kasnije može izbjeći razgovor s vašim djetetom. Vaše dijete bi također trebalo rasvijetliti vas ili drugu odraslu osobu s povjerenjem o razgovoru.
2. Osobni podaci
Još jedan sigurnosni savjet za djecu je da ne daju svoje potpuno ime, adresu, telefonski broj ili adresu e-pošte nikome u sobi za razgovor koga osobno ne poznaju. Ako osoba zatraži ove podatke ili djetetovu lozinku, dijete bi se trebalo odmah odjaviti i pronaći odraslu osobu koja mu je povjerila.
3. Privatna slika
Još jedan sjajan sigurnosni savjet za odrasle i djecu je da vi ili vaše dijete ne biste trebali objavljivati djetetovu sliku na internetu. Vaše dijete ne bi trebalo koristiti svoju sliku s imenom klijenta, jer grabežljivac može pratiti vaše dijete kroz različite sobe za razgovor jednostavnim traženjem ovog imena. Ni odrasli i djeca ne bi smjeli postavljati slike na odredišta koja zahtijevaju valjanu adresu e-pošte.
Predatori koji imaju smisla za računala mogu koristiti ovu adresu za praćenje vaših osobnih podataka, na primjer, vašeg broja socijalnog osiguranja. Nakon što ga dobijete, lako je otkriti svoje ime, prebivalište i telefonski broj. Također biste trebali izbjegavati slanje slika putem telefona, jer samo jedan pogrešan broj može poslati informaciju nekoj neprihvatljivoj osobi.
4. Praćenje djece
Ako je vaše dijete čavrljalo s drugim djetetom tijekom nekog nedefiniranog vremenskog okvira, a drugo dijete želi dogovoriti da se njih dvoje sretnu, možete pristati na okupljanje samo u vašoj prisutnosti. Ako se radi o drugom djetetu, dvoje djece mogu planirati uzbudljiv dan. Ako se pojavi odrasla osoba, odmah rasvijetlite svoje lokalne vlasti.
Trebate naučiti dijete da ga odmah napusti ako slučajno uđe u neki od ovih kafića. Neki PC gadgeti "zaključuju" vašu djecu i omogućuju im samo posjet odgovarajućim web kafićima. Ovi uređaji mogu biti mudra nagađanja, osobito kod znatiželjnih tinejdžera u kući.
Ova inovacija može biti neprocjenjiv instrument učenja i reference. Djeca ga također koriste da ostanu u kontaktu sa svojim prijateljima i stvaraju nove u chat sobama. Problem s ovim druženjem je u tome što vaše dijete nema pojma tko je zapravo s njim u sobi za razgovor. Mnogi seksualni grabežljivci ponašaju se poput tinejdžera kako bi namamili pravu djecu da ih upoznaju. Naučivši svoje dijete nekoliko sigurnosnih savjeta, možete mu pomoći da izbjegne kontakt s grabežljivcima.
2. Savjeti koji će pomoći djeci da ostanu sigurni
Trebali bismo početi s imenima klijenata. Ime klijenta treba isključiti njihovo pravo ime, sve korištene nadimke, njihovu dob ili spol. Seksualni grabežljivac redovito traži dijete određene dobi ili spola, a prepoznatljivo ime klijenta može ih učiniti metom.
1. Medijske datoteke
Dijeljenje fotografija je u trendu među djecom, ali treba ih ograničiti na određenu vrstu koju objavljuju na internetu, stoga provjerite njihove fotografije kako biste bili sigurni da su prikladne. Ako mislimo da su “pretjerano simpatični”, onda bi mogli biti i neki neprihvatljivi ljudi. Fotografije moraju isključiti nazive škola ili pečate. Ove informacije pretjerano olakšavaju pretragu vašeg djeteta. Grabežljivac može iskoristiti te školske informacije kako bi se proglasio svojim prijateljem, čime bi dijete prihvatilo zahtjev prijatelja.
2. Osobni podaci
Na primjer, sve osobne podatke, adrese e-pošte, pravo ime, dob, lozinke, fizičku adresu ili podatke o školi uvijek treba držati skrivenim. Recite svojoj djeci da svi osobni podaci snimljeni na internetu daju pedofilima način da ih kontaktiraju. Uz određene informacije, oni mogu otkriti sve što trebaju znati o njima, pretvarajući se u opasnu situaciju.
3. Virtualni sastanak
Susret s bilo kim koga su upoznali na internetu je nešto što bi trebalo izbjegavati. Djeca moraju znati da će se pedofili izjasniti da su ono što jesu da s njima ne komuniciraju. Ako je vaše dijete odlučno okupiti se s nekim, onda bi to trebalo biti okupljanje pod nadzorom na javnom mjestu, nakon što ste imali priliku provjeriti je li ono ono za koje se predstavlja.
Ako ima problema s pozivom i razgovorom s roditeljima, to je pokazatelj da nešto nije izravno u situaciji. Predatori žele taj kontakt i podučavat će našu djecu što nam savjetovati ako im se obrati. Moramo biti pametniji od njih, pa ako ne možete provjeriti njihov identitet, nemojte ih uzimati i objašnjavati svom djetetu da činite sve što je potrebno da mu osigurate jer ga volite.
4. Ograničenje interneta
Zapišite točke zaustavljanja za njihovu upotrebu interneta i dajte im do znanja da ih se može promatrati. Pregledajte njihove online profile kako biste bili sigurni da su pouzdani u onome što objavljuju. Trebali bi razmišljati o bezazlenim informacijama koje bi mogle biti potrebne da bi ih ugrozile.
5. Komunikacije
Održavanje komunikacijske linije s našom djecom možda je najbolji način da ih zaštitimo. Moramo se pobrinuti da s nama mogu razgovarati o bilo čemu, a mi se moramo pobrinuti da se iskreno uključimo.
3. Djeca i web
Dobro je poznata činjenica da su cyber maltretiranje i samouništenje mladih sve veća zabrinutost, a mi smo izvorni roditelji koji se moraju nositi s ovom novom prijetnjom našoj djeci.
S nelagodom gledamo večernje vijesti dok čujemo za još jedno dijete koje je sve završilo zbog cyber uznemiravanja i ne možemo ne razmišljati o tome što možemo učiniti da osiguramo svoju djecu. Trenutne mjere kojima se pokušava riješiti uznemiravanje u našim školama su neuspjehe jer mnoge od njih nisu bile u stanju pravilno riješiti temeljnu dinamiku koja uzrokuje brutalnost. To su Sram i, što je manje značajno, privrženost. Osim toga, naše sadašnje perspektive o upravljanju dominantnim kretenima redovito naglašavaju disciplinu umjesto protudjelovanja, a realnost je da disciplina služi za pojačavanje osjećaja srama i time – povećava brutalno ponašanje.
1. Cyber maltretiranje
Kada se suočimo s općim zdravstvenim problemom, pandemijom koja fizički i emocionalno šteti tisućama mladih ljudi, moramo skupiti svoje snage i učiniti što je potrebno da se problem otkloni. Stigla nam je prilika da priznamo da je zločestost u našim školama problem koji se može i treba rješavati i da to pitanje neće biti propovijedanjem protiv zla brutalnosti, kao ni propovijedanjem protiv raka. laknulo. Zahtijeva sposobnost da sagledamo ono što znamo i usredotočimo se na ono što je potrebno.
Duboki temeljni pomaci u našem načinu razmišljanja primjetni potiču promjene unutar društva – razumijevanje dublje dinamike divljaštva poput uznemiravanja dovodi do poboljšanja uspješnih dogovora kako u sadašnjosti tako iu onome što dolazi.
U našoj djeci postoji pošast nedostatka 'samoprihvaćanja', i to je možda mjesto gdje je rješenje za problem cyber uznemiravanja. Kada su naša djeca pod stresom zbog svoje 'vrijednosti' i 'pouzdanja', to stvara oslanjanje na vršnjačko prihvaćanje i oslanjanje na nešto tako hirovito, stvara strah i tjeskobu.
Ako zaista želimo zaštititi svoju djecu od kibernetičkih prijetnji, jedino pravo i trajno osiguranje koje im možemo ponuditi jest pomoći im u učenju samoprihvaćanja i otpornosti.
Nijedna kibernetička prijetnja ne može pobijediti djecu, mlade i odrasle koji cijene mentalni, emocionalni i društveni prosperitet koji nastaje osnovnim samoprihvaćanjem i svestranošću.
2. Zaštita osobnih podataka
Internetska prijevara je pravi zločin i može uništiti živote svojih žrtava. Osiguravanje osobnih podataka teško je postići s inovacijama koje se neprestano razvijaju. Gotovina je zastarjela, a naplata i kreditna kartica standardne su strategije plaćanja proizvoda i administracije. Postoji osam osnovnih savjeta koje kupci moraju slijediti kako im se ne bi dogodila prijevara u podacima.
4. Savjeti za djecu
1. Sigurno plaćanje
Nemojte nositi više kreditnih kartica, rodnih listova, putovnica ili iskaznica socijalnog osiguranja osim kada je to potrebno. Smanjenje osobnih i financijskih podataka u torbama i novčanicima smanjuje količinu informacija koju lopova može uzeti. Napravite duplikat svega u slučaju da vam netko ukrade podatke.
2. Krađa identiteta
Izbrišite poruke iz financijskih ustanova, u svakom slučaju, kada su legitimne. Sve je veći broj phishing poruka koje izgledaju kao da potječu iz legitimnih financijskih zaklada, ali zapravo su kriminalci koji pokušavaju prikupiti osobne financijske podatke.
Uobičajena indikacija u phishing e-porukama je da se od vas traži da dodirnete vezu. Prijeđite pokazivačem preko veze i pogledajte donju lijevu stranu zaslona. Ako web-adresa koju prikazuje istaknuta poveznica nije adresa vaše financijske zaklade, proslijedite e-poštu odjelu sigurnosti svoje relevantne banke i izbrišite je.
3. Koristite antivirusni softver
Potrošači se moraju pobrinuti da se njihov antivirusni softver automatski ažurira kako bi dobili najnovije zakrpe kako bi spriječili infekcije i hakere da oštete računalo. Svatko tko nema instaliran antivirusni program olakšava kriminalcima da okalja vaše računalo i pristup osobnim podacima.
4. Zaštitite osobne podatke
Ne ostavljajte torbice na štandovima restorana, crkvenim sjedalima ili na poslu. Ovo je laka prilika za kriminalca da uzme vize i druge financijske podatke. Nikada ne ostavljajte svoju torbu, novčanik ili bilo kakve dragocjenosti u automobilu ako niste u njemu. Kada napustite auto, pobrinite se da potencijalni kriminalci ne mogu priznati vaše osobne stvari tako što ćete samo razbiti prozor.
5. Savjeti za roditelje
1. Ne bacajte
Ljudi koji mijenjaju banku moraju uništiti svoje stare čekove, vize i bankomate kartice. Nabavite nove čekove u banci umjesto da ih šalju poštom. Ne bacajte stare poništene vize u smeće. Kriminalci znaju načine kako ponovno aktivirati kartice i ponovno upotrijebiti brojeve. Stroj za križno usitnjavanje izvrstan je za korištenje za osiguranje od prijevare podataka.
2. Financijske informacije
Nemojte davati osobne ili financijske podatke putem telefona, osim ako ljudi mogu jamčiti da je ustanova legitimna. Neki kriminalci osnivaju lažne tvrtke za prikupljanje osobnih podataka.
3. Sigurne banke
Trebali biste napraviti pregled svih svojih bankovnih računa i računa kreditnih kartica u slučaju da u bilo kojem trenutku trebate prijaviti uzete kartice. Mnogi ljudi pohranjuju ove zalihe na zaštićeno mjesto, slično sefu. Kreditne kartice će otkazati sve uzete ili nedostajuće kartice i ponovno izdati nove.
4. Ograničite izloženost kartice socijalnog osiguranja
Kada koristite internet za podnošenje zahtjeva za nove kartice za plaćanje, provjerite jesu li antivirusni i špijunski programi vrhunski. Hakeri mogu usmjeriti pakete podataka u preuzimanje brojeva socijalnog osiguranja s računala. Provjerite prima li web-mjesto i kodira osobne podatke prilikom podnošenja zahtjeva za kreditnu karticu.
Uhvaćeni likovi svaki dan uništavaju živote ljudi. Kupci moraju znati ovih osam osnovnih načina kako spriječiti kriminalce da im ukradu likove. Iako kriminalne bande postaju pametnije, pridržavajući se ovih osam standarda, trebali biste dovoljno otežati svim potencijalnim kriminalcima da budu razuvjereni od pokušaja zarade na vašu štetu.
KRAJ PRVOGA DIJELA
Razmišljanje o računalstvu prilagođenom djeci
Kada sve jasnije shvatite kako vaše dijete koristi internet i vrste lokacija koje su mu dostupne, uspostavljanje čvrstih načela i pravila bit će puno lakše. Vjerojatno ćete htjeti postaviti jasne granice za koja odredišta vaše dijete može posjetiti, kao i koje aktivnosti se mogu baviti online. Jasno komuniciranje ovih smjernica s vašim djetetom ključno je za njegovu sigurnost na internetu.
Često razgovarajte sa svojim djetetom o raznim opasnostima s kojima se mogu suočiti na internetu i kako se nositi s raznim vrstama situacija koje se mogu pojaviti. Vaše dijete treba poticati da dođe k vama i postavlja pitanja kad god se nađe u situaciji s kojom nije sigurno kako se nositi. Česti razgovor sa svojim djetetom o opasnostima i opasnostima korištenja interneta te o tome kako se najbolje mogu osigurati, pomoći će mu da stvori obavezu i bolje prosuđuje kada je u pitanju njihovo korištenje interneta.
1. Ciljevi za internetsko iskustvo prilagođeno djeci
Nema sumnje da internet daje obilje sloboda obrazovanju, zabavi, dostupnosti i mnogim drugim zamislivim ishodima. Bilo kako bilo, svatko tko koristi internet mora razumjeti osnovnu sigurnost na internetu. Roditelji svoju djecu moraju naučiti ovim osnovama.
Kada se prijatelji ili stranci, bez veze ili na mreži, raspitaju o vašim računima, nikada ne dijele lozinke ili ID-ove računa.
Prilikom odabira zaslonskih imena, ne koristite ništa za otkrivanje osobnih podataka, na primjer, nešto što se odnosi na vaše interese, školu, rođendan ili staro susjedstvo.
Kada komunicirate na mreži, bilo u online chatu, e-pošti ili drugoj strukturi, nikada nemojte davati osobne podatke o sebi ili drugoj osobi.
2. Prevladavanje naših tehnoloških zastoja
Cyber prijetnje mogu koristiti internet ili druge vrste elektroničkih naprava kao što su mobilni telefoni kao način da ponize, osramote, uznemiravaju ili čak ugroze svoju očekivanu metu. Druge vrste maltretiranja mogu uključivati hakiranje lozinki, ucjenu ili krađu identiteta.
Mnoga su djeca podložna tome da ispadnu žrtve ili čak dominantni kreteni. Iako neke cyber prijetnje vole ostati anonimne, obično su to djeca koju dijete poznaje s lokalnog okupljanja, kampa, područja ili škole.
Morate moći otvoreno razgovarati sa svojom djecom o pitanjima cyberbullyinga. Ako je vaše dijete ikada meta cyberbullyinga, važno je zapamtiti da ovi dominantni kreteni općenito procvjetaju s opcijom da izvuku reakciju od svoje mete. Naučite djecu da se suzdrže od reakcije na izrugivanje nasilnika s ciljem da izbjegnu eskalaciju situacije. Ako se problem nastavi, roditelji bi se trebali obratiti svojim lokalnim zakonskim tijelima. Budite sigurni da zadržite sve primljene poruke uključujući vrijeme i datum kada su poslane.
3. Prebolimo naše roditeljske zastoje
Danas čak i iznimno mala djeca doživljavaju prednosti interneta. Često počinju kao bebe u krilu svojih roditelja jer općenito počinju lutati internetom uz minimalni roditeljski nadzor kako postaju iskusniji.
Svaki roditelj mora odabrati koliko kontrole će staviti na svoje dijete i kada je njegovo dijete dovoljno zrelo da ublaži ove mjere. Evo nekoliko korisnih sredstava koja vam mogu pomoći u formuliranju svjesne upotrebe interneta kod vašeg djeteta
Mnogi lokaliteti imaju vodiča planiranog samo za roditelje. Pregledajte vodič i uvjerite se da je pristup odredišta sigurnosti na internetu razuman za dob vašeg djeteta.
4. Kako promovirati korištenje računala prilagođeno djeci?
Nekoliko web-mjesta nudi različite roditeljske kontrole. Možete koristiti ove kontrole kako biste otkrili kojim značajkama web-mjesta vaše dijete zapravo želi pristupiti.
Većina programa može se postaviti tako da ometaju određene web stranice ili čak cijele domene. Pomoću ovih kontrola možete unaprijed odabrati odredišta koja vaša djeca mogu posjetiti ili ona koja želite da budu spriječena.
Istražite različite vrste softvera namijenjenih za provjeru djetetove upotrebe interneta.
Posjetite mjesta koja vaše dijete cijeni i ispitajte njihove dogovore o privatnosti. Budite sigurni da razumijete koju vrstu informacija web stranica prikuplja o vašem djetetu i kako se te informacije koriste.
5. Pregledavanje Interneta prilagođeno djeci
Nikada ne dijelite slike sebe, svog doma ili svoje obitelji s ljudima koje ste upoznali na internetu. Ako na internetu dobijete prijeteće ili zlobne primjedbe, idealno je ne reagirati. Odmah se odjavite i prijavite epizodu svojim roditeljima.
Zapamtite da ne postoji ništa što sastavite na internetu što je potpuno privatno. Uvijek budite oprezni s obzirom na to što skladate kao i na koga skladate. Lokalno područje ili klima na mreži slični su stvarnom svijetu jer možete doživjeti agresivno ili zlostavljačko ponašanje.
Ovo navodno cyber maltretiranje može biti brutalne i zastrašujuće riječi kao i slike.
6. Kako zaštititi svoju djecu na Facebooku?
Facebook je jedna od najvećih platformi za umrežavanje i bilo je duboko mjesto za povezivanje korisnika. Facebook također nudi privatnost i puno prednosti za dijeljenje informacija.
Što je?
Gotovo svi znaju što je Facebook i koliko je danas postao važan. Međutim, ona je također postala platforma za stalkere i krađu identiteta. Provjera autentičnih profila postala je važna.
Zašto ih trebate zaštititi?
Zaštita vaše djece od zlostavljanja na Facebooku vrlo je važna. Postavke privatnosti i drugi čimbenici postali su izvrstan razlog zašto postoji zlouporaba profila.
Kako ih zaštititi?
Najbolji način da ostanete sigurni na Facebooku su postavke i druge značajke privatnosti. Morate voditi bilješku o svim značajkama koje ažurira Facebook kako biste zaštitili svoju djecu.
7. Kako zaštititi svoju djecu na Instagramu?
Podaci i istraživanja širom svijeta potvrđuju da Instagram dolazi zajedno s korisničkim podacima za milijardu ljudi. Instagram raste, a privlači i tinejdžere i mlade iz cijelog svijeta.
Što je?
Instagram je u osnovi platforma koja potiče društveno umrežavanje i drugu povezanost korisnika. Instagram se obično bavi slikama i videozapisima, a ima i opciju izravnih poruka.
Zašto ih trebate zaštititi?
Milijuni djece koriste Instagram i doista će ih privući sadržaji za odrasle. Online zlostavljanje i rasizam također su široko rasprostranjeni na ovoj platformi. Da biste to zaustavili, vaša djeca moraju biti zaštićena.
Kako ih zaštititi?
Praćenje i davanje im do znanja trebalo bi biti idealno rješenje za traženje. Možete čak zatražiti dječje korisničko ime i lozinku kako bi bilo transparentno.
8. Kako zaštititi svoju djecu na Snapchatu?
Snapchat je jedna od najpopularnijih aplikacija za društvene mreže, a danas ga milijuni tinejdžera redovito koriste. Preko 700 milijuna Snapchat slika poslanih preko platforme društvenih medija. Istraživanja navode da su ranjivija djeca u dobi od 13 do 25 godina.
Što je?
Snapchat ima više značajki koje korisnicima omogućuju snimanje fotografija u stvarnom vremenu. Oni čak mogu napraviti poruke koje nestaju nakon što su isporučene.
Zašto ih trebate zaštititi?
Snapchat ima veliku privlačnost za tinejdžere i mlade. Snapchat potiče djecu da imaju roditeljsko vodstvo prije korištenja aplikacije. Međutim, to može dovesti do rasnog ponašanja i zlostavljanja vašeg djeteta.
Kako ih zaštititi?
Ako ih želite zaštititi, možete započeti razgovorom o ovoj aplikaciji sa svojom djecom i saznanjem što ona rade. Također možete provjeriti postavke privatnosti. Ako smatrate da stvari izmiču kontroli i vaše dijete koristi Snapchat bez vašeg dopuštenja, možete se jednostavno obratiti administraciji.
9. Kako zaštititi svoju djecu na Kiku?
Kik ima preko 100 milijuna korisnika iz cijelog svijeta. To je jedna od najboljih aplikacija za razmjenu poruka koje su danas dostupne na svijetu, a za korištenje ove aplikacije još uvijek je potrebna pažnja roditelja.
Što je?
Kik je besplatna aplikacija za razmjenu poruka koja korisnicima omogućuje povezivanje. Također omogućuje korisnicima slanje tekstualnih poruka, kao i dijeljenje korisničkih imena. Kik je obvezao imati najmanje 17 godina.
Zašto ih trebate zaštititi?
Kik omogućuje korisnicima povezivanje i korištenje i dijeljenje korisničkih imena i drugih informacija putem aplikacije. S druge strane, također je malo teško provjeriti korisnike.
Kako ih zaštititi?
Ako želite zaštititi korisnike od zlostavljanja, najbolji način da to učinite u Kiku je da ih naučite da ignoriraju neželjene ljude. Naučite ih da također ne dijele nikakve privatne informacije.
10. Kako zaštititi svoje dijete na Ask.fm-u?
Kada je u pitanju Ask.fm, broj aktivnih korisnika je gotovo 121 milijun. No, dobnih ograničenja nema, a gotovo polovica ih je mlađa od 18 godina.
Što je?
Ask.fm je u osnovi društvena stranica na kojoj je sve anonimno. Međutim, to je i mjesto gdje ljudi razmjenjuju pitanja i odgovore.
Zašto ih trebate zaštititi?
Potreba za zaštitom djece od Ask.fm-a je ogromna. Pojednostavljeno, uvredljiva pitanja može postaviti svatko, a uopće mogu biti štetna. Ljudi ispod
Kako ih zaštititi?
Ako želite zaštititi svoju djecu, morate se veseliti praćenju aktivnosti vašeg djeteta. Također, neka razumiju razliku između zlostavljanja i prijateljskog razgovora.
11. Kako zaštititi svoju djecu na YouTubeu
YouTube je vjerojatno jedna od prvih dostupnih društvenih mreža. Danas je ova mrežna stranica dosegla gotovo sve zemlje diljem svijeta.
Što je?
YouTube nije samo platforma za dijeljenje sadržaja i videa. To je također zajednica u kojoj se ljudi povezuju. YouTube ima sadržaj za svaku nišu, uključujući odrasle i preljube.
Zašto ih trebate zaštititi?
Nepotrebno je reći da je YouTube jedna od najvećih platformi za povezivanje korisnika. Postoje milijuni online zlostavljača u cijeloj zajednici, a zaštita vaše djece od toga je glavna stvar.
Kako ih zaštititi?
Ako želite zaštititi svoju djecu, mogući način da to učinite bio bi aktiviranje sigurnosnog načina YouTubea. Da biste to učinili, morate se pomaknuti do dna stranice, a zatim potražiti sigurnosni gumb koji se nalazi ovdje. Sada možete odabrati siguran način rada, a zatim dodirnuti postavke kao što je prikazano u nastavku. Sada ćete morati dodirnuti gumb za spremanje i krenuti.
kraj drugog dijela