Piše: Marina Babić
S 21. srpnjem ove godine Facebook se zaokružio na 500 milijuna članova. Pola milijarde ljudi, različitih godina, svih zanimanja, interesa i hobija skupilo se na jednom mjestu u samo šest godina. Iako je svima primarni interes povezati se s prijateljima i rodbinom iz daleka, vrlo brzo Facebook postane korisno mjesto za razmjenu informacija, primanje novosti, reklamiranje, ubijanje dosade pa i traženje posla.
Nevini projekt, nastao isključivo radi povezivanja studenata s Harvarda, kako bi mogli razmjenjivati zajedničke fotografije i informacije, ubrzo je postao globalna zaraza i u šest godina postojanja formirao potpuno novu skupinu - generaciju F. Facebook je istovremeno katalog, tračaonica, blog i foto album. Generacija F ne poznaje vremenski kontinuum i ne priznaje razlike. Svima je sve jednako dostupno.
Generacija F ne poznaje titule, statuse i diplome (Fotolia)
Upravo zbog novog načina komuniciranja koji je uspostavila, evoluirala je i komunikacija, ali i ljudi. Ovu generaciju prvenstveno karakterizira ravnopravnost. Sve ideje konkuriraju na istom tlu i nitko ne može ugasiti debatu, nastalu oko nečijeg statusa, bez obzira bila ona sramotna ili napadna, samo zato što je moćan.
KVALITETA "PROLAZI"
Želite li postaviti video na “Fejs” nitko vas neće pitati imate li diplomu filmskog snimatelja ili pak novinarstva ako napišete dobar osvrt. Pozicije, titule i diplome, inače statusni pokazatelji, na online tlu ne vrijede mnogo i nisu uvjet.