Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član Safiris

Upisao:

Safiris

OBJAVLJENO:

PROČITANO

761

PUTA

OD 14.01.2018.

Dokazali postojanje šestog čula

Dokazali postojanje šestog čula
Neuroznanstvenica iz Sydneya tvrdi da je nakon petogodišnjeg izučavanja moždane aktivnosti barem za stepenicu bliže objašnjenju šestog čula. Jedinstvo misli moguće je uspostaviti i na psihoterapiji.

Pet godina proučavanja moždane aktivnosti urodilo je spoznajom da dvoje ljudi mogu biti psihološki usklađeni - dijelovi njihova nervnog sustava rade u harmoniji - iako nemaju međusobni fizički kontakt. 

Trisha Stratford, neuropsihoterapeut koja je provela istraživanje na Sveučilištu Technology u Sydneyju je promatrala 30 volontera pokušavajući utvrditi na koji način dolazi do mentalnog usklađivanja između pacijenta i psihoterapeuta. Uz pomoć elektrokardiografa bilježila je trenutak 'jedinstva' tijekom njihovog osobnog konzultiranja s terapeutom.

''Ovo je vrlo zanimljivo, kad dođemo do trenutka jedinstva ili promijenjenog mentalnog stanja, najuzbudljivije se stvari zbivaju u dijelu mozga kojeg zovemo parijetalni režanj koji se aktivira. Kad dođe do tog trenutka možemo 'čitati' misli i pokrete onog drugog na dubljoj razini - to je šesto čulo," rekla je.

Da bi došlo do ovako duboke 'mentalne sinhronizacije' najbolje je da jedna od osoba ( terapeut ili partner ) jako dobro sluša. "Trebate im dati potpunu, nepodijeljenu pažnju. Slušanje je bolje od pričanja, a stanje jedinstva postaje jače nakon dva ili tri sastanka," objasnila je.

Psihoterapeut Alan Meara, predsjednik Gestalt Australia & New Zealand, koji je nadzirao istraživanje kaže: 'Ovo šesto čulo nije ništa magično. To je jedna od mogućnosti ljudskog mozga. Istraživanje pokazuje da imamo sposobnost razumjeti ljude na dubljoj razini nego je to uobičajeno u svakodnevnoj konverzaciji."

Dr. Stratford kaže: ''Čini se da se s drugima zbližavamo dublje ako koristimo 'šesto čulo' i druga čula koja potiču kreativnu imaginaciju."

 

www.net.hr

 

Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U TRAVNJU...

TRAVANJ...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član bglavacbglavac

    Pozdrav dragi magicusi. Sretnu nedjelju vam želim. Lp

    23.03.2025. 07:35h
  • Član iridairida

    I tebi sretaaaan...-:)))

    08.03.2025. 13:17h
  • Član bglavacbglavac

    Drage žene, sretan vam vaš dan: obavezno ga proslavite i posvetite sebi. Lp

    08.03.2025. 07:45h
  • Član bglavacbglavac

    Dobro jutro magicusi. Sretnu nedjelju vam želim. Lp

    02.03.2025. 08:01h
  • Član bglavacbglavac

    Dobro jutro dragi magicusi. Proslavili smo 17. rođendan magicusa. Danas pogledam broj posjeta, a ono 67. 019.704 milijona. Lijepo zar ne?

    01.03.2025. 07:31h
  • Član iridairida

    i meni je od svih zimskih radosti najdraža topla soba...-:)))

    16.02.2025. 11:06h
  • Član bglavacbglavac

    Pozdrav Edin. Kod nas u Varaždinu jučer je padao snijeg, a danas je sunčano vrijeme. Suprotnost koja nas baš i ne veseli. Lp

    15.02.2025. 08:08h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info