Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član stankovic.jure

Upisao:

stankovic.jure

OBJAVLJENO:

PROČITANO

758

PUTA

OD 14.01.2018.

Osječkim ovisnicima igle i šprice iz ‘špricomata’

Osječkim ovisnicima igle i šprice iz ‘špricomata’
Igle i šprice izdavat će se na magnetne kartice, koje će dobiti registrirani ovisnici

Piše: Tomislav Prusina/EPEHA
Foto: Cropix

www.jutarnji.hr

OSIJEK - Već ovih blagdanskih dana Osijek bi, kao prvi grad u Hrvatskoj, trebao dobiti automate za izdavanje šprica i igala kojima se koriste ovisnici.

Zaštita od zaraza

Ideju je potaknula Udruga Ne-ovisnost. Poznati osječki inovator Davor Kezić uspio je osmisliti  i konstruirati cjelokupni automat.

Potrebna je još samo oplata za kućište da bi prototip mogao proći testiranje, a Kezićeva inovacija biti i patentirana.

Cilj je zaštititi ovisnike od širenja zaraznih bolesti poput HIV-a i hepatitisa B i C, koje se šier korištenjem istih igala među ovisnicima.

Strahovi javnosti

Informacija da bi se u slavonskoj metropoli mogli pojaviti “špricomati”, poput automata za izdavanje parkirališnih karata ili automati za sendviče i kolu u limenci, izazvala je različite reakcije javnosti. Dio podržava ideju, a drugi se protive jer strahuju da će djeca iz radoznalosti uzimati šprice i ponuđeni materijal.

Međutim, do sadržaja automata moći će samo vlasnici magnetske kartice, koju će moći  dobiti ako su registrirani ovisnici.
Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U OŽUJKU...

OŽUJAK...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član iridairida

    I tebi sretaaaan...-:)))

    08.03.2025. 13:17h
  • Član bglavacbglavac

    Drage žene, sretan vam vaš dan: obavezno ga proslavite i posvetite sebi. Lp

    08.03.2025. 07:45h
  • Član bglavacbglavac

    Dobro jutro magicusi. Sretnu nedjelju vam želim. Lp

    02.03.2025. 08:01h
  • Član bglavacbglavac

    Dobro jutro dragi magicusi. Proslavili smo 17. rođendan magicusa. Danas pogledam broj posjeta, a ono 67. 019.704 milijona. Lijepo zar ne?

    01.03.2025. 07:31h
  • Član iridairida

    i meni je od svih zimskih radosti najdraža topla soba...-:)))

    16.02.2025. 11:06h
  • Član bglavacbglavac

    Pozdrav Edin. Kod nas u Varaždinu jučer je padao snijeg, a danas je sunčano vrijeme. Suprotnost koja nas baš i ne veseli. Lp

    15.02.2025. 08:08h
  • Član edin.kecanovicedin.kecanovic

    Dobar dan svim Magicusima. Kod nas pada snijeg, ali je u sobi toplo.

    14.02.2025. 13:34h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info