Intuicija se može načuti
Ne bismo trebali previše često pitati računalo (ratio) u svojoj glavi, nego biti više online(na vezi) i uspostavljati „neograničenu“(flatrate) širokopojasnu vezu sa sadržajima u kolektivnim nesvjesnim. To isprva može zvučati veoma čudno, ali onaj liječnik/terapeut koji se želi izdignuti iz općeg prosjeka - a tko to ne bi htio - morao bi se bezuvjetno potruditi biti online, povezan s kompleksnim znanjem kolektiva.
Biti online, biti intuitivan, znači imati udjela u svemu znanju koje već postoji na temu depresije, a ne biti žrtvom onoga usvojenoga, zasigurno zastarjeloga znanja.
Najčešći i globalno najrašireniji urok smrti nisu kardiovaskularna oboljenja, nego trajne psiho vegetativne reakcije na opterećenje, poznatije kao depresija, koje smanjuje kvalitetu života milijuna ljudi.
Bolesti srca i krvnih žila, kao i mnoštvo drugih bolesti, velikim dijelom imaju soj začetak u istom uzroku, trajnom stanju stresa i strahu koji nastaje iz njega.
Stres proizvodi strah, a strah proizvodi stres
Napredak tehničkog razvoja u tolikoj mjeri preopterećuje sposobnost mnogih da se s njime nose, da je potrebna prilagodba teška ili čak posve nemoguća. Posljedica je rezignacija, a to je nešto manje poznat izraz za depresiju. Sukobi na koje zbog dobrog odgoja ne reagiramo ili reagiramo premalo, kumuliraju se u podsvijesti i na sebe po zakonu rezonancije prikupljaju druge slične.
„Gdje ima puno. Doći će još više.“
Neugodne doživljaje potiskujemo i pokušavamo ih držati u izolaciji. Iz maloga neraspoloženja uz dodatak frustracije i daljnjega naslojavanja nastaje agresija, a ako na nje ne reagiramo, ona mijenja svoje ime i okreće se protiv nas samih. Iz agresija su nastale depresije. Njemačka je više godina bila svjetski prvak u trošenju sredstava za umirenje, a u pozadini toga su tipično germanski potencijali agresije koji nisu nestali jer nisu mogli biti izraženi. Treći svjetski rat bi bio moguć, ali ga ne dopuštamo. Bogu hvala na tome.
...nastavlja se...