Kemikalije: Koža se nanošenjem kemijskih sredstava iziritira i oljušti za 14 dana. Ispod je glatkiji i mekši sloj. Ovime se često tretiraju tanke linije oko očiju i usta. Dubina pilinga ovisi o kemikaliji.
Lagani pilinzi rade se od alfa hidroksilne kiseline (AHA) i nekih voćnih kiselina, a žešći od fenola.
Loše: Pilinzi na bazi fenola mogu kožu učiniti jako osjetljivom na sunce, pa je nakon toga zabranjeno sunčanje.
Većina ljudi nakon pilinga osjeća vrućinu na koži, kao reakciju na uništavanje gornjeg sloja, a boja kože im je na tom mjestu uglavnom trajno promijenjena (sjetite se ako ste ikada pali s bicikla pri čemu su vam se oljuštila koljena, koja su zato danas ružičasta!).
Nakon agresivnih pilinga koža se često mora neko vrijeme i zamotavati u zavoje zbog bolova i osjetljivosti.
Mikrodermoabrazija: Doslovno, brušenje kože, za koje se svake godine samo u Americi prijavi oko milijun ljudi. Na kožu se nanosi mješavina aluminij oksida, dijamanata i kristalića soli. Mrtva koža i čestice, uključujući i mitesere, prištiće, tanke linije, neravnine, obojene dijelove kože i široke pore, tada se ljušte i usisavaju.
Loše: Rezultati su slični kao kod blagog pilinga kemikalijama. Potrebno je četiri do šest tretmana da bi se ostvarilo lice iz snova.
Ipak, ovaj privlačan tretman ima i svoju opasnost: mogućnost trajnog crvenila i suhoće kože i povećane osjetljivosti na sunce
Laser: Tanka linija svjetlosti u boji, čiji intenzitet varira. Estetski kirurzi su ga odlično iskoristili za uklanjanje nesavršenosti s kože. Geri Halliwell i
Loše: Neispravno rukovanje laserom može uzrokovati opekline i ožiljke.
Postoji i
LIFTING
Već stara, klasična obrada kože lica i vrata njezinim zatezanjem i podizanjem. Često se kombinira s korekcijom, liposukcijom i pilinzima.
Na licu Michaela Douglasa vidi se da je bilo svega: liftinga, botoksa, pilinga itd.
Zahvat se radi pod općom anestezijom u trajanju od dva do četiri sata i ne bi se svidio onima koji ga naručuju jer uključuje 'zdravoseljačke' oštre metalne predmete i krvarenje. Koža se reže duž linije kose, ispod i iza uha, nakon čega se zategne koža lica i vrata, a višak se odreže. Nakon dva dana uklanjaju se zavoji, a konci se skidaju nakon oko tjedan dana.
Loše: Nakon zahvata osjećat ćete se natečeno i 'sprčkano' kao u nekom horor filmu.
Krvni podljevi, utrnutost kože lica, povreda živaca, pojava ožiljaka iza uha i na vratu, pomaknuta linija početka kose, a možda i trajni gubitak kose oko reza na glavi.
BALON U ŽELUCU
Balon u želucu ili, stručnije rečeno, The Bioentrics Ballon System (BIB) jedan je od načina borbe protiv debljine, za one koji se ne mogu suzdržati od jedenja jer su stalno gladni.
Nakon gastroskopskog pregleda jednjaka i želuca (mučan pregled zbog kojeg neki imaju noćne more) kako bi se provjerilo je li sve u redu, u želudac se stavlja balon koji pritišće stjenke želuca i tako daje osjećaj sitosti.
Loše: Ova neugodna procedura se radi pod lokalnom anestezijom (dakle, osoba je svjesna gadosti koje se zbivaju) i traje oko 20 minuta.
Posljedice su logične: mučnina, gađenje i povraćanje, i to u idućih nekoliko dana.
Danas se može još mnogo, mnogo toga.
Ugraditi kosu, trajno ukloniti dlake, obraditi kosti na licu, ugraditi nove organe u tijelo itd.
Kako Amerikanci kažu: 'Ako možete uložiti 20.000 dolara u auto, zašto ne biste i u svoje tijelo?!'
Samo pripazite da se ne osakatite i ne pretvorite u čudovište, jer priroda ima svoje granice i to ne bez razloga.