Davne 1958. Cambridge je probudio neobičan prizor automobila Austin Seven na vrhu nepristupačnog krova zgrade Sveučilišta, izgledalo je kao da je automobil doletio nakon vožnje nebom. Ta spektakularna podvala obišla je, medijskim posredovanjem, čitav svijet, a policiju, vatrogasce i civilnu obranu stavila na muke punih tjedan dana, budući da su se mučili oko načina spuštanja automobila. Na kraju su odustali, rastavili ga i u dijelovima spustili.
Dugo je slučaj bio obavijen velom tajnovitosti, jer nikome nije polazilo za rukom uspješno rekonstruirati događaj u cijelosti.
Pedesetak godina poslije, ondašnji studenti predstavili su se javnosti i otkrili kako je automobil Austin Seven završio na krovu sveučilišne zgrade. Kolovođa Peter Davey, dobio je inspiraciju za podvalu gledajući na krov zgrade iz sobe, te je uskoro regrutirao jedanaestero pomoćnika za realizaciju plana.
Najprije su pronašli stari Austin Seven koji su dovukli do parkirališta zgrade Sveučilišta i oblijepili ga reklamnim plakatima dolazećeg praznika. Gospodin Davey, sada 72-godišnjak, objasnio je da su pomoću krana A-oblika složenog od cijevi i željezne užadi podigli automobil. Jedna grupa je dogurala automobil na poziciju za podizanje, druga je postavljala i rastavljala kran, dok je treća navlačila automobil s krova.
Stvar je mogla poći po zlu kad su naišli policajci i počeli s ispitivanjem grupe na parkiralištu. Srećom do tada je automobil bio u zraku, a policajce je od daljnjeg sumnjičenja odvratio obližnji neoprezni vozač.
Također, trojica prolaznika su uočili automobil kako visi na visini od 15 metara, unatoč naporima dvije djevojke čija je uloga bila odvraćanje prolaznika od visećeg automobila podizanjem suknji.
Kad su podigli automobil podignut na željenu visinu, treća grupa je povukla kran prema natrag i automobil je s oko jednog i pola metra pao na krov. Studenti su ga žurno pogurali na krunište krova, pokupili kran i opremu i pobjegli s ''mjesta zločina''.
Sljedeći je dan dekan Caiusa, naslutivši tko su počinitelji, poslao kutiju šampanjca na njihovu adresu, dok je javno skrivao istinu o njima.
Većina ''prijestupnika'' s Caiusa su, očekivano, postali vrhunski inženjeri, a službenici s Caiusa potvrđuju da su neki od njih postali i velikodušni dobročinitelji fakulteta.
Vođa grupe, Peter Davey je osnivač tvrtke koja se bavi automatikom i robotikom, a Cyril Pritchett je vojni časnik. Dvoje iz dvanaesteročlanog tima žive u inozemstvu i nisu se mogli naći s ostalima na okupljanju na spomen-večeri u Caiusu. Ponovno okupljeni bivši studenti izjavili su da im je žao jedino što auto nije ostao na krovu do današnjeg dana.