Što jedu bogati guzonje? Zanima vas što jedu bogati guzonje? Provjerite u ovom clanku i doznajte kako doci do tih delicija i kako im ih dobro uvaliti. Jestivi zlatni listici
Cijena: do 15.000 $
Poput kalcija i željeza, zlato je mineral koji je siguran za jelo, iako nije esencijalan dio ljudske prehrane. Neka ''pametna'' glava sjetila se napraviti koktel sa zlatom. Eto još jedna dekadentna pizdarija za perverzno bogate vitezove hrvatske privatizacije na koju mogu potrošiti ''legalno'' ukradeni novac. Navodno se taj koktelcic jako dobro prodaje, a i zlato se sve više koristi u gastronomiji. Mislim, nije zlato neodoljivog okusa, nego, eto, guzonje vole krkati sve što košta gomilu novca, pa makar imalo okus govna.
Bijeli tartufi
Cijena: 6.000 $, pa na više
Senzualni i misteriozni tartufi navodno imaju afrodizijacka svojstva za koja su znali Rimljani i Grci. Tartufi se nalaze ispod zemlje na dubini od 10 do 30 cm, zbog cega ih je teško pronaci u prirodi, pa su postali mala precijenjena delicija. Srecom, ne trebate bacati novac na tu poslasticu vec - pravac Istra, povedite psa ili svinju, pa u potragu za tartufima. Svakako ih probajte s kajganom i šparogama, onako, naribane odozgo. Ako uspijete pronaci jedno tri, cetiri tih malih šumskih draguljcica, prodajte ih stranim turistima. Bijeli tartuf ubraja se medu najkvalitetnije te postiže najvecu tržišnu cijenu. Tartuf ima specifican jak, prodoran miris po bijeli bijelom luku i starom siru. Stoga nabrane tartufe, prije prodaje, natrljajte o guzu, imat ce izniman buke.
Kavijar
Cijena: od 1.550 $ na više
Kavijar je sinonim za luksuz. Najbolji kavijar, Beluga kavijar, dobiva se od ikre jesetre, ribe kojom obiluje Kaspijsko more; kavijar koji se dobiva od lososa crvenkaste je boje. Ima i manje cijenjenih vrsta kavijara, koji se dobivaju od ikre drugih riba. Zapravo, to su vam najobicnija riblja jaja, male kuglice slane vode i ništa više. Kavijar se obicno jede na prepecencu s malo maslaca, a odvratno bogati ga žderu iz zdjele za juhu u bazenu okruženi sponzorušama koje uporno pokušavaju vratiti život u obamrlo spolovilo. Riba se prekomjerno lovila, jer je potražnja za kavijarom bila velika. Sad je ribe manje, manje je i kavijara, a potražnja je ista, pa kavijar košta u p.m.
Foie gras i pâté de foie gras
Cijena: od 50 $
Foie gras. To vam je pacja ili gušca jetrica. I to su papali stari Rimljani. Foie gras i pâté de foie gras mogu uzrokovati zdravstvene smetnje i bolesti kod ljudi, buduci da sadrže 85 posto kalorija iz masti - dvostruko više u odnosu na hamburger! Pacja jetra prodaje se kao 'delikatesa', koja do osnivanja Commonwealt Enterprises u Americi nije bila dostupna 'svježa' - vec samo procesirana kao pâté de foie gras - zbog ogranicenja u uvozu. Za foie gras koriste se samo muške patke - one proizvode vecu jetru i smatraju se sposobnijima da izdrže cetiri tjedna torture. O nacinu torture možete više procitati na web stranici Prijatelja životinja. Ženski pacici tretiraju se kao smece. Radnici ženskim pacicima pune najlonske vrece te ih zatim vežu i bacaju u kante za smece pune kipuce vode. One koje prežive ubijaju razbijajuci im glave o kantu za smece.
Ima dobar vic o tome kako je Mujo pravio paštetu od pacjih jetrica (pâté de foie gras), a prodavao je u bescjenje. Hasi to bilo cudno pa ga upita:
- Jel' bolan Mujo, kako ti je tako jeftina ta pašteta?
- A, cuj Haso, ja to miješam malo s konjetinom - objasni Mujo.
- Pa dobro, miješaš s konjetinom. Al' u kojem omjeru? – upita Haso.
- Pa kako kojem, jebo ga ti, omjer 1:1, jedna pacja jetra, jedan konj.
Sva prikazana hrana, s razlogom je delikatesa (op.a. osim zlata). Ako izgleda dobro - jedite. Otkrit cete da je i ukusno. I šteta bi bilo sve to ne probati. Ali, neka nas to iskustvo ucini poniznim, uživajmo u malim hedonistickim slasticama i osvijestimo svoju privilegiranost, jer onda ce, sasvim sigurno, te delikatese biti puno boljeg okusa.