Korijeni ove teorije nalaze se u i životu Adama Weishaupta, rimokatoličkog svećenika, jezuita i profesora kanonskog prava na Sveučilištu u Inglostadtu koji se rodio 1. svibnja 1748. godine u židovskoj obitelji koje je početkom 17. stoljeća bila pokrštena od strane rimokatolika u njemačkom gradu Inglostadtu.
Weishaupt je u povijesti poznat kao rimokatolički svećenik koji je odlučio da će pod svaku cijenu postati poznat te je u jednom trenutku u svom životu skrenuo s crkvenog puta i počeo se baviti vještičarenjem i sotonizmom.
Anton LaVey, pak, američki pisac, sotonist i okultist je u toj Valpurgijskoj noći osnovao svoju sotonističku crkvu. On je smatrao Valpurgijsku noć najdemonskijim praznikom u čitavoj godini. Kada vještice i demoni krstare zemljom, orgijama slaveći rođenje proljeća i Sotonu. LaVey je obrijao svoju glavu prilikom stvaranja sotonističke crkve kako bi podsjetio na egzekutora, odbacujući Sveto Trojstvo i duhovni život u zamjenu za odanost paklu i materijalnim zadovoljštinama.
I u Hrvatskoj se taj "praznik rada" slavi masovno i obiteljski što se u potpunosti kosi s naučavanjem Božje riječi koja jasno kaže "radi šest dana a sedmi dan odmaraj", što bi značilo da smo dobili jasnu zapovijed da je praznik rada svaki 7. dan u tjednu. Ovaj praznik rada nema veze s Bogom, ali ima sa Sotonom jer to je dan kada ga cijela planeta svjesno ili nesvjesno slavi. Čitava zemlja i svi oni koji direktno ili indirektno sudjeluju u tom ritualu, zapravo na taj dan veličaju Sotonu.
Na taj dan osim sotonističke Valpurgijske noći, slavi se i rođendan Iluminata. Prema jednoj predaji, Adam Weishaupt se zapanjio kada je saznao da je dan njegovog rođenja vezan za drevno pogansko vjerovanje i običaj poganskog praznika Beltan koji se slavio u čast prirode i plodnosti, a kojeg su pogani praznovali 30. travnja, te sotonističkog praznika Valpurgijska noć koji se slavio u noći između 30. travnja i 1. svibnja.
Tada je odlučio da ćr svoj 28. rođendan, 1. svibnja 1776. godine, osnovati tajno sotonističko bratstvo pod nazivom Iluminati. Nadalje pojedini povijesni zapisi govore u prilog činjenici da je Adam Weishaupt s Iluminatima odlučio cijelom svijetu nametnuti organizirani 'doček 1. svibnja' i praznovanje sotonističkog praznika Valpurgijska noć, čijim bi se praznovanjem cijeli svijet poklonio Luciferu. Iluminati su potom, koristeći svoj veliki utjecaj u Americi, organizirali demonstracije radnika u Chicagu i sukob radnika sa policijom 1. svibnja 1886. godine.
Nakon toga, službeni dogovor dogodio se 1889. u Parizu kada je održan prvi kongres komunističke Druge internacionale. Na tom kongresu osim komunista sudjelovali su masoni svih vrsta, spiritisti i okultisti. Tamo je odlučeno da se svake godine praznuje proljetni praznik rada te da to bude su spomen "palih " radnika u obračunu s policijom u Chicagu.
Pojedini istraživači Iluminata izvlače iz ovih podataka činjenicu da je to tajno društvo uspjelo ishoditi da cijeli svijet 1. svibnja, pod krinkom 'humanizma i zaštite prava radnika', zapravo slavi njihov rođendan, odnosno dan osnivanja i na taj način zajedno s njima veliča slavi u svetkuje Lucifera odnosno Sotonu.
Što se tiče samog naziva "prvi maj", znamo da je "maj" peti mjesec u godini. Zašto koristimo baš taj naziv za 5. mjesec? Januar je npr. dobio naziv po demonu "Janusu" (Wikipedia) i koriste ga mnoge zemlje u svojem nazivu za prvi mjesec u godini koji simbolizira početak nove godine (novih poslova), a također i tog demona Janusa koji je zapravo rimski bog vremena, simbolizira početak i ulazak u radove. Ima glavu s dva lica. Jedno je mladenačko, a drugo staračko i okrenuta su na suprotne strane. Simbol je kaosa i dvoličnosti. Zato mi imamo naziv za 1. mjesec "Siječanj", a ne Januar. Pa zašto onda koristiti terminologiju "1. maj"? Zapravo, ako malo bolje pogledate, cijeli julijanski kalendar je mjesece dobio po imenima demona, samo mi u hrvatskoj imamo nazive "Siječanj", "Veljača", "Ožujak" itd. pa smo vjerovatno i zato cijelom svijetu "trn u oku" jer smo po svemu drukčiji od drugih.
Autor 4Dportal