Božije stvaranje je zadivljujuće. Prirodna jezera na Zemlji su oblikovana i prelijepa su.
Ang Larencuo
Slano jezero, Kina
Ang Larencuo, je slano jezero u okrugu Zhongba u prefekturi Shigatse u Tibetskoj autonomnoj regiji Kine. Nalazi se sjeverozapadno od jezera Renqingxiubu i sadrži najmanje 4 ostrva, od kojih je najveće oko 10 kilometara dugačko.
Nadmorska visina površine: 4.715 m
Površina: 512,7 km²
Površina sliva: 10,98 km²
Wikipedia
Lokacija Ang Larencuo:
Ang Larencuo, malo bliže:
Jezero Ang Larencuo:
Već na prvi pogled vidio sam orla kako napada drugu pticu. Nevjerojatno je to, mnogi neće vjerovati svojim očima, pa idem sa dokazima.
Orla u lovu na drugu pticu sam zaokružio:
Jezero Ang Larencuo se sastoji iz dva lika, pa ću ih privremeno razdvojiti i posebno analizirati.
Idem prvo analizirati orla napadača. Iskruženi orao napadač:
Orao je raširenih krila i ispruženih kandži. Našao sam sliku orla u sličnoj pozi:
Ovaj živi orao je Ćelavi orao i isto je raširenih krila i ispruženih kandži. Usporedba orla na Ang Larencuo i živog orla:
To je to, jer se vide mnoge sličnosti. Na jezeru Ang Larencuo je orao u lovu. Za svaki slučaj, pronašao sam još jednu sliku orla i uporedio je sa orlom na jezeru Ang Larencuo:
Sad više nema dileme, na jezeru Ang Larencuo je prikazan orao u lovu. Međutim, to nije neki obični orao, nego je iz najveće vrste orlova koji se zovu Harpija.
Harpije orlovi su ogromni. Evo podataka o tim ptičijim grdosijama:
Orao Harpija
Orao harpija (Harpia harpyja), ponekad poznat kao i američki orao harpija je neotropska vrsta orla. To je najveća i najmoćnija ptica grabljivica u Amerikama te jedan od najvećih živućih vrsta orlova na svijetu. Obično nastanjuje tropske prašume gdje živi visoko u krošnjama. Zbog uništavanja šuma broj mu se smanjio, što je do posebnog izražaja došlo u Srednjoj Americi.
Taksonomija
Prvi ju je opisao Carl Linné 1758. u svom Systeme natturae kao Vultur harpyja po mitološkoj zvijeti harpiji. Ona je jedini član roda Harpia i usko je povezana s grivastima orlovima (Morphnus guianensis) te s papuanskim orlovima (Harpyopsis novaeguineae). Te tri ptice sastavljaju potporodicu Harpiinae unutar velike porodice Accipitridae. Ispočetka se mislilo da su u rodu s filipinskim orlovima, ali je to DNK analizom odbačeno.
Ime su dobili po harpijama, mitološkim bićima iz grčke mitologije koje su imale tijelo orla i glavu čovjeka.
Izgled
Gornja strana je prekrivena crnim perjem, a donja uglavnom bijelim. Ima crnu traku preko prsa do vrata, a glava je blijedo siva s dvostrukom grivom u obliku krune. Perje u mužjaka i ženke je jednako. Donji dio stopala dug je oko 13 cm. Ženka obično teži od šest do devet kilograma (jedna ulovljena ženka težila je nevjerojatnih 12 kilograma), dok su mužjaci mnogo lakši i teže oko četiri do pet kilograma. Krila su relativno kratka i zdepasta, duga od 54 do 63 centimetra (u ženki je krilo veće). Visina mu se kreće između 89 i 105 centimetara, dok raspon krila iznosi od 176 do 201 cm. Pogrešno je smatrana najvećim, jer je od njega u prosjeku veći filipinski orao. Tijekom 2-3 godine podignu svega jednog ptića, pa su zbog toga u malom broju u odnosu na druge ptice.
Stanište
Orao nastanjiva područje Meksika, Srednje Amerike te Južne Amerike sve do Argentine. U Srednjoj Americi je pred nestajanjem zbog intezivnog krčenja šuma. Obično živi u krošnjama, visoko iznad tla.
Prehrana
Orao harpija je vrhunski predator i na vrhu je hranidbenog lanca što znači da nema prirodnih neprijatelja koji ga mogu ugroziti. Njegov plijen uglavnom čine sisavci kao što su ljenivci, majmuni, mravojedi, dikobrazi, oposumi. Ponekad napadaju i manji "zalogaj" kao što su papige te gmazovi poput zmija i guštera. Od većeg plijena napada kapibare i mlade jelene. Rijetko se događa, da nekad orlovi napadaju i stoku. veliki plijen proždiru na krošnji jer je prevelik za gnijezdo.
Popularna kultura
- Orao je nacionalni simbol više država, a nalazi se na grbu Paname.
- inspiracija za film Harry Potter
- U Belizeu prozvan "amabasadorom klimatskih promjena"
- Izvor: Wikipedija
Usporedba čovjeka i orla Harpije:
Ruka čovjeka i kandža orla Harpije:
Ogroman je to orao - nema šta.
Usporedba glave orla na jezeru Ang Larencuo i glave živog orla Harpije:
Fantastično. Zaista je na Kineskom jezeru orao Harpija.
Sad idem sa analizom druge ptice koju lovi orao i koja je u ovom slučaju plijen.
Iskružena ptica plijen na Kineskom jezeru:
Lijepa ptica koju lovi orao Harpija. Lijepo se i vidi, ali ću tu pticu ipak uporediti sa živom pticom u sličnoj situaciji:
To je to, nema sumnje da je na Kineskom jezeru, ispod orla Harpije i ptica koja je plijen.
Jezero Ang Larencuo ima lik orla Harpije koji lovi drugu pticu:
Usporedba jezera Ang Larencuo sa orlom koji lovi drugu pticu:
Otkriće je to koje zaustavlja dah i koje prvi put objavljujem i to na mom omiljenom portalu Magicusu.
Pozdrav svim članovima Magicusa:
L.P.