Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član babuskara

Upisao:

babuskara

OBJAVLJENO:

PROČITANO

1674

PUTA

OD 14.01.2018.

Darovi proljeća - Trešnje!

Darovi proljeća - Trešnje!
Trešnja, ponos Japana, svojim rascvalim granama formira ružićaste oblake cvjetova koje se u travnju rašire po cijeloj zemlji i bajkovitom bojom ispune nebeske predjele po čemu je i dobila ime "zemlja trešnjinog cvata".

Cvijet trešnje, u japanskoj je tradiciji simbol duha samuraja. U proljeće, kada trešnje procvjetaju, tradicionalni je praznik. Tada Japanci posjećuju vrtove, gdje se njihovo divljenje cvijetu trešnji izmjenjuje s tradicijom. Poštovanje koje iskazuju Japanci tom događaju pokazuje i životnu filozofiju u kojoj je vidljiva povezanost čovjeka i prirode. I mladi i stari tijekom mjeseca uzbuđeno putuju na odredišta gdje će promatrati trešnje u cvatu. Tamo rašire prostirku ispod rascvala trešnjinog stabla i piju sake, pjevaju pjesme i uživaju u proslavi dolaska proljeća.  

U to vrlo kratko vrijeme uživanja u pogledu na rascvale voćke - što ne traje duže od dva tjedna - cijela je nacija u prazničkom raspoloženju i cvat trešnje je najvažnija tema svih razgovora.


Trešnja me uvijek iznova očara svojom ljepotom, toliko da poželim preletjeti cijeli kontinent koji nas dijeli od Japana, leći ispod trešnje i u miru promatrati trešnjine cvjetove i slušati pjesme posvećene upravo tom drvetu. Poželim ja to i više puta, no proljeće uvijek iznova u meni budi romantične osjećaje i poletom duha željela bih puno toga... No, ipak mislim da ću se i ove godine dječaćkim osmjehom na licu penjati po domaćim ( a ne japanskim ) stablima i brati trešnje...
 

a onda slijede kolačići sve dok nam te crvene ljepotice ne odu i zamiriše ljeto :)

 

Clafoutis od trešanja

http://www.tamogdjezivimja.bloger.hr/

Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U OŽUJKU...

OŽUJAK...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član bglavacbglavac

    Pozdrav dragi magicusi. Sretnu nedjelju vam želim. Lp

    23.03.2025. 07:35h
  • Član iridairida

    I tebi sretaaaan...-:)))

    08.03.2025. 13:17h
  • Član bglavacbglavac

    Drage žene, sretan vam vaš dan: obavezno ga proslavite i posvetite sebi. Lp

    08.03.2025. 07:45h
  • Član bglavacbglavac

    Dobro jutro magicusi. Sretnu nedjelju vam želim. Lp

    02.03.2025. 08:01h
  • Član bglavacbglavac

    Dobro jutro dragi magicusi. Proslavili smo 17. rođendan magicusa. Danas pogledam broj posjeta, a ono 67. 019.704 milijona. Lijepo zar ne?

    01.03.2025. 07:31h
  • Član iridairida

    i meni je od svih zimskih radosti najdraža topla soba...-:)))

    16.02.2025. 11:06h
  • Član bglavacbglavac

    Pozdrav Edin. Kod nas u Varaždinu jučer je padao snijeg, a danas je sunčano vrijeme. Suprotnost koja nas baš i ne veseli. Lp

    15.02.2025. 08:08h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info

U Japanu se početak proljeća slavi kao festival plodnosti Društvo hrvatskih haiku pjesnika O hana mi