1. ime, ime oca, prezime
2. datum rođenja
3. mjesto rođenja (i županija)
4. adresu stanovanja (odnosno adresu na koju će sigurno primit poštu)
…mogla bi točno izračunat prosjek ocjena navedenih…al neću, jer bi mi to oduzelo puno vremena. Uglavnom se ne radi o nikome tko je jedva maturirao…ima tu svega…al bi im ukupni prosjek njihovih ocjena bio puno puno veći od 3…
Njih 4 je pogriješilo ime oca (10 %). Ovaj me podatak začudio, jer je uglavnom taj broj puno veći i tu sam do sad imala najviše problema (nikad ne znaš da li je Nedjeljko ili Nediljko, Joze ili Joso ili Josip, Ive ili Ivan, Pave ili Pavle). Njih petorica su najprije napisali očevo ime, pa svoje…ajde…nećemo im ni to uzest za zlo. Samo je jedan pogriješio svoj datum rođenja, ali su ga pisali brojkama…a zanima me što bi bilo da su morali napisat ime mjeseca u kojem su rođeni.
i sad dolazi iznenađenje. Njih 18 nije navelo grad u kojem živi (45 %). Čak oni koji su 2-3 sata putovali do Splita, smatrali su normalnim da napišu za adresu Velebitsku ulicu. Ulica postoji u Splitu…i tko zna u kojem još gradu ( baš ova osoba nije bila iz Splita)
od preostalih 22, njih 14 nije znalo napisat poštanski broj grada u kojem živi (63 %). To da Vi koji čitate ove redove ne znate poštanski broj nekog od 7 Kaštela…to razumijem…al ovdje se radi o poštanskim brojevima Splita, Šibenika, Rijeke, Knina, Trogira, Sinja, Makarske. Uglavnom radi se o poštanskim brojevima grada u kojem žive…
Istovremeno njih 5 nije napisalo nikakvu adresu, ili pogrešne podatke. (npr. 21260 Imotski – nema ulice…a to je grad kao i svaki drugi i ima jako puno ulica…onda Split, napiše naziv ulice, ali bez kućnog broja…naći će poštar) …i tako dolazimo do toga da njih 92,5% ne zna napisat svoju adresu.
I nakon što smo cijeli dan izgubili da po biračkim popisima nađemo grad u kojem žive i adresu (jer smo srećom imali MBG, a popisi su na netu)….ili bi po broju telefona odredili grad u kojem žive (ako su srećom napisali broj telefona)…dolazi još veće iznenađenje…od 23 žene koje su ispunile upitnik, njih 5 je navelo pogrešno prezime (22 %)
I tada bacim oko na mjesto rođenja. Kako znamo rodilišta su u većim gradovima pa se ne može dogodit da je mjesto rođenja npr:
Split, općina Podbablje
Berlin, općina Split
Sinj, općina Hrvace
Sombor, općina Lokvičići
Uglavnom…nakon dvodnevnog pretraživanja neta došli smo do točnih 35 adresa… 5 koverata nam se vratilo jer su primaoci nepoznati…i tada je išla II faza dolaženja do točnih podataka.
Nervozni što još nisu dobili pismo od mene…on su zvali non stop i tako ometali moju potragu…ali me ujedno i navodili na krive zaključke. Jedan me čak htio i tuč da tko je njegovoj ženi napisao krivo prezime…tek suočen s rukopisom svoje žene, priznao je da je to njena pogreška (čovjek vodio za ruku curicu od 6 godina…znači da su bar toliko u braku?)
Zanima me šta su ti učili u školi? Sjećam se kad je u 2. ili 3. razreda osnovne…moja mala dobila zadatak da svojoj razrednici pošalje razglednicu. To im je bio domaći iz Prirode i društva.
Još bi me više zanimalo što bi bilo da je u formularu bilo neko ozbiljno pitanje?
A kakve bi tek podatke dobila da je meni od njih nešto trebalo? ...jadni oni koji rade razne ankete i istraživanja
...izbrisano s elyca.blog.hr :-))))