Nula
Nula nije broj i nema numeričke vrijednosti. U zapadnoj okultnoj tradiciji, nula se smatra simbolom vječnosti. Iznenađujuće je saznanje da se nula prvi put pojavila na zapadnoj hemisferi prije tek nekoliko stoljeća.
Njezino uvođenje u mnogome je pomoglo razvoju matematike, prirodnih znanosti i moderne tehnologije.
Na istoku, gdje je ona bila poznata od praskozorja civilizacije, nula je poznata kao Sunya (shoonya) ili kao Ništa, što je kamen temeljac budizma. Nula nema vrijednosti sama za sebe jer je apstraktna, dok su brojevi konkretni.
Kad se nula kombinira sa nekim brojem, ona rađa aritmetičke progresije i serije dvostrukih, trostrukih i mnogostrukih brojeva, poput 10, 100 i 1000. Kad ne poznajete nulu ne možete se igrati brojevima većim od 9 (tj. iznad materijalnog svijeta). Kad je poznajete, njezina vas mistična priroda vodi prema vječnosti i ometa vaš materijalni napredak.
Nula se smatra nesretnom. Kad se nula pojavljuje u datumu rođenja, ona donosi nesreću. Čak i deseti mjesec u godini (listopad), budući da je 10, donosi nesreću, iako u manjoj mjeri.
Pojavljivanje nule s bilo kojim brojem umanjuje utjecaj tog broja. Ljudi s nulom u brojevima svoga datuma rođenja imaju teži život od onih bez nje.
Prisutnoj više od jedne nule (listopa) 10, 1950 - prisiljava čovjeka da još više radi u životu.
Svi brojevi od 1 do 9 su prisutni u nuli, te kad se nula kombinira s tim brojevima razvija se cijeli niz brojeva.
Primjerice, kad se nula kombinira sa 1 razvijaju se brojevi od 11 do 19 koji pripadaju tom nizu. Uvođenje nule pomoglo je razvoju matematike, prirodnih znanosti i moderne tehnologije koja je dovela ljudski rod do doba kompjutera, ali ona ne "postoji".