ZAKON PRIVLAČENJA: OD MAŠTE DO STVARNOSTI
VAŽNOST ALFA I THETA STANJA UMA ZA PRIVLAČENJE ŽELJENOG
Dovođenjem uma u alfa i theta stanje postižemo najbolju antistresnu terapiju.
U alfa i theta stanju um se počinje toliko opuštati da nema više intenzivnih misli, percepcija znatno raste, operativna sposobnost uma raste nevjerojatno brzo i možemo napraviti mnogo više nego u beta stanju (stanju pune svijesti) ulazimo u fokus, misli su usredotočene. Mnogi bogataši su sve što imaju stvorili na tome na sanjarenju, zamišljali su svoje ciljeve to ih je odvojilo od ostalih prosječnih ljudi, ne obrazovanje, ne rasa , ne narodnost, ne vjera, ne spol, ne dob, čak ne niti komunikacijske vještine. Najvažnije je to što su znali zamišljati u alfa stanju.
Zapamtite ovu rečenicu: SPOSOBNOST ZAMIŠLJANJA SVOJIH CILJEVA JEST NAČIN DA IH POSTIGNEMO, ALI ZAMIŠLJATI IH MORAMO U ALFA ILI THETA STANJU TADA DJELUJE I ZAKON PRIVLAČNOSTI.
No, zašto je to tako? Znanstvenici znaju da mozak jednako reagira kada nešto gledamo ili kada to isto zamišljamo zaklopljenih očiju, za njega ne postoji razlika u podsvijesti nema ograničenja, nema vremena ni prostora. Sve apsolutno sve je moguće, želje možemo ostvariti ako uđemo u alfa stanje ostanemo budni, ravnomjerno aktiviramo obje polutke mozga i zamišljamo kako su nam ciljevi već ostvareni. Ako zamišljamo u beta stanju ništa se ne mora ostvarit, ona nije operativna razina to ne znaći da je beta loša, dapače ona je sasvim u redu i neophodna u određenim situacijama. Postoje razna stanja svijesti: budno stanje, sanjanje, duboki san, dnevno sanjarenje, stanje meditacije, hipnotički trans te razna psihopatološka stanja. Dnevno sanjarenje znači da zamišljamo događaje i scene dok smo budni, tada na praktičan i kreativan način rješavamo probleme i osjećamo ugodu. Kada dnevno sanjarimo nalazimo se u alfa stanju tada osoba djeluje pomalo odsutno zamišljeno a pogled može biti lagano usmjeren prema gore. Od prilike svakih 90 minuta spontano ulazimo u alfa stanje. To nam je urođena predispozicija u što se možete i sami uvjeriti. Time naš mozak uzima predah od rada. Još jedna od dobrobiti od provođenja vremena u alfa i theta stanju svakako je i jačanje bikameralnog razmišljanja, dakle aktiviranja obiju polutki mozga. Nakon 14-te godine, ljudi se uglavnom više ne mogu dovesti samovoljno u alfa stanje kako bi aktivirali i desnu polutku mozga, društvene norme, socijalno okružje i kolektivni programi utječu na to da što manje maštamo, te da postanemo kako kažu: „ozbiljniji, odgovorniji i zreliji“. Što smo stariji to je teže da kod usporenja vibriranja mozga ne skliznemo u san, cilj nam je dakle samovoljno ući u alfa stanje , ostati budan , ravnomjerno aktivirati obje polutke mozga i zamišljati svoje ciljeve
Željko Strinić, motivacioni govornik