Zdrava ishrana - video prirucnik sa prevodom na 5 CD-a o zdravoj ishrani
(autori su Jill Fullerton-Smith i M.D., Mehmet C. Oz)
Pravilna i zdrava ishrana postala je jedan od najvažnijih problema savremenog coveka. U modernoj porodici, u kojoj su oba roditelja zaposlena, zbog nacina života i stecenih navika, žene i muškarci nisu u mogucnosti da odvoje vreme koje bi bilo neophodno svakodnevno posvetiti ovakvoj ishrani. Covekovo zdravlje, kreativnost, efikasnost i raspoloženje direktno su uslovljeni nacinom ishrane koji svakodnevno primenjuje. Pravilna i zdrava ishrana pomaže pojedincu da se lakše suoci sa životnim teškocama i da se zaštiti od mnogobrojnih fizickih i psihickih bolesti. Zdrava ishrana u porodici omogucava mnogo pravilniji fizicki i duhovni razvoj dece i više radosti i ljubavi u medjusobnoj komunikaciji i zajednickom životu. Komplet ovih 5 filmova o zdravoj ishrani ce pomoci svakome, a posebno onima koji požele da nešto promene u svom životu i ishrani, i omoguciti im da saznaju, odaberu i vrlo jednostavno primene neke od navedenih principa, recepata i proizvoda.
Izdavac autorskog izdanja je BC documentary video, London Prevod uradila Snezana Todoric
Cena kompleta od 5 CD-a Zdrava ishrana - video prirucnik sa prevodom na 5 CD-a o zdravoj ishrani je 650 dinara. U cenu nisu uracunati troskovi isporuke koji za podrucje Srbije iznose oko 150 dinara. Porudzbine slati na adresu: zdravaishrana2@gmail.com Porudzbina treba da sadrzi ime, prezime, adresu i kontakt telefon. Za sam kraj ove ponude dostavljamo Vam kratak savet vezan za pravilnu ishranu
S postovanjem Dijana Lokic Markoviceva 2
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Deset saveta za pravilnu ishranu:
1. Jesti raznovrsnu hranu
2. Održavati optimalnu težinu
3. Smanjiti unošenje zasicenih masnih kiselina (masti životinjskog porekla)
4. Povecati unos polinezasicenih masnih kiselina (precišceni puter, nerafinisana hladno cedena ulja, puteri od semenki - kikiriki, suncokret, susam, badem, lešnik, golica-bundeva)
5. Smanjiti unos holesterola (svinjska mast, masne vrste mesa, masni sirevi, jaja)
6. Povecati unos složenih ugljenih hidrata i dijet nih vlakana (povrce, voce, integralne žitarice)
7. Redovno unošenje tecnosti: voda, cajevi, prirodni sokovi
8. Smanjiti unošenje šecera, narocito belog rafi-nisanog, zameniti ga medom i malteksom
9. Smanjiti unos soli, posebno stone kuhinjske
10. Smanjiti i izbgavati unos kafe, alkohola i duvana
-----------------------
U Rijeci, 21.05.2009. godine Borivoj Bukva