Jedna od vrlo bitnih tema o kojoj se jako malo piše, a koja je prisutna u društvu, je prijetnja reproduktivnom sustavu muškaraca i njihovom broju u populaciji. Podaci pokazuju da se u posljednjih 30 godina broj rođene muške djece znatno smanjio. Također, većina fetusa koji umru su muškog spola. Primjerice, u Japanu 2/3 fetusa koji umru su muškog spola. Istraživanjem su dobiveni podaci koji govore da je od 1970. godine do danas u SAD-u rođeno 135 000 manje muške djece, a u Japanu 127 000 manje.
Prema izračunima, to znači da se broj rođene muške djece u SAD-u smanjio za 17 u odnosu na 10 000 poroda, te u Japanu za 37 u odnosu na 10 000 poroda. U nekoliko zadnjih desetljeća kontinuirano i drastično se povećava broj genitalnih deformacija, tumora testisa te raznih problemi sa spermom. Istovremeno dječaci sve više obolijevaju od poremećaja fokusa, autizma, disleksije i cerebralne paralize.
Za ove neobične i sveprisutnije pojave mnogi doktori i znanstvenici krive kemikalije koje su izuzetno prisutne u životu svakog čovjeka. Te kemikalije se pronalaze u svemu, od šampona, naočala, mesa i ostalih prehrambenih proizvoda, pa sve do tepiha, kozmetike i dječjih bočica. Smatra se da te kemikalije remete funkcioniranje žlijezda te da zbog toga uzrokuju oštećenja glavnih elemenata ljudskog razvoja.
Međutim, drugi smatraju da se uzroci smanjenog broja rađanja muške djece trebaju tražiti u okruženju. Postoje podaci koji govore da muškarci koji rade u blizini metala i pesticida imaju rjeđe sinove. Također, nutritivni faktori, fizičko zdravlje i izloženost trudnica kemijskim utjecajima utječu na njezinu mogućnost začeća i rađanja zdrave djece. Znanstvenici smatraju da kombinacija ovih faktora, zajedno sa starijom dobi roditelja, predstavlja uzroke smanjenog rađanja muške djece.
www.funkymem.com