Kina je ubila stotine milijuna ljudi u kontroli populacije, a sada ima krizu nedovoljne populacije
od Jerryja Coxa,
Nedavni članak u The Wall Street Journalu naglašava kako su antiobiteljske politike doprinijele prijetećoj populacijskoj krizi u Kini.
Nakon desetljeća komunističkih mjera kontrole stanovništva - uključujući kinesku "politiku jednog djeteta" - zemlja se sada suočava sa padom nataliteta i starenjem radne snage.
Pisanje o jednom istaknutom gradu u Kini, Wall Street Journal primjećuje ,
NEKAD VIBRIRAJUĆI OD ENERGIJE, FUSHUN JE GRAD KOJI POLAKO SPAVA. VEĆINA NJEGOVIH RUDNIKA UGLJENA I RAFINERIJA JE ZATVORENA. POLA MLADIH JE OTIŠLO. NJEZINA MIROVINSKA BLAGAJNA UVELIKO JE U MINUSU, S OTPRILIKE TREĆINOM NJEZINOG STANOVNIŠTVA OD 60 ILI VIŠE GODINA.
PROŠLE GODINE U GRADU OD 1,7 MILIJUNA STANOVNIKA ROĐENA JE SAMO 5541 BEBA. USPOREDBE RADI, OKRUG WAYNE U MICHIGANU, KOJI UKLJUČUJE DETROIT I IMA SLIČNU VELIČINU STANOVNIŠTVA, ZABILJEŽIO JE VIŠE OD 20.000 ROĐENIH.
ZNAKOVI STARENJA SU POSVUDA. AUTOBUSNA STAJALIŠTA NOSE OGLASE ZA GROBLJE. TAKSIJI REKLAMIRAJU ZUBNE IMPLANTATE - 200 DOLARA PO ZUBU ILI 1680 DOLARA ZA "POLA USTA". . . .
U SLJEDEĆEM DESETLJEĆU CIJELA ĆE KINA IZGLEDATI VIŠE OVAKO.
STANOVNIŠTVO KINE POČELO SE SMANJIVATI 2022. , A BROJ ROĐENIH JE U PADU VEĆ NEKOLIKO GODINA. DO 2035. KINA ĆE ODRAŽAVATI SADAŠNJOST FUSHUNA, S 30% KINEZA KOJI IMAJU 60 ILI VIŠE GODINA, PREMA PROCJENAMA STANOVNIŠTVA UN-A.
USPON FUSHUNA IZGRAĐEN JE OKO PLANA RASTA KOMUNISTIČKE PARTIJE ZA ULAGANJA POD VODSTVOM DRŽAVE I ZABRANE RAĐANJA. FUSHUN JE BIO ZVIJEZDA U OBA. SADA UTJELOVLJUJE EKONOMSKI I DEMOGRAFSKI PRITISAK S KOJIM ĆE SE CIJELA KINA SUOČITI.
Ovo nije prvi put da stručnjaci izražavaju zabrinutost zbog pada populacije u Kini. Godine 2020. dužnosnici Komunističke partije Kine rekli su da stopa plodnosti u Kini postaje opasno niska, da se sve manje parova vjenčava i osniva obitelji. Prije gotovo dvije godine, kineski Nacionalni zavod za statistiku objavio je izvješća koja pokazuju da je stanovništvo zemlje počelo strmoglavo padati .
Kina nije jedina zemlja koja se suočava s populacijskom krizom. Najrazvijenije zemlje su također - uključujući, u određenoj mjeri, Japan i SAD - ali ne u istoj mjeri kao Kina.
Bez rastućeg stanovništva zemljama je teško održati snažne zajednice, živahnu radnu snagu ili zdravo gospodarstvo. Kineska komunistička partija provela je desetljeća promičući ideju da bi manje djece bilo dobro za Kinu, ali to jednostavno nije način na koji društvo funkcionira.
Društva napreduju uz zdrave, stabilne obitelji. To je dio razloga zašto je Family Council proveo više od 35 godina promičući, štiteći i jačajući tradicionalne obiteljske vrijednosti u Arkansasu. Kad obitelji uspiju, svi imaju koristi.
Izvor: https://www.lifenews.com