OPC – Melem za naše krvne žile
Sustav krvnih žila je glavni opskrbljivač našeg tijela. Dobro stanje arterija i vena garantira besprijekornu opskrbljenost organa i stanica.
Ako razmotrimo situaciju u ljudskom tijelu ustanovit ćemo sljedeće: zbog nedostatka mikrohranjivih supstanci, stjenke naših arterija su u vrlo lošem stanju. Takvo loše stanje arterija daje tijelu signal da treba da uključi i pokrene mehanizme popravke. Zbog nedostatka vitamina C i minerala kao i OPC-a koji štiti novostvorenu strukturu, naše tijelo počinje proizvoditi lipoprotein čija je uloga da začepi porozne stjenke arterija, da ih zatvori čak i za cijeli život ako treba. Naslage u našim krvnim žilama nisu ništa drugo nego pozitivna reakcija našeg tijela na loše stanje tih istih krvnih žila i ne predstavljaju nikakvu bolest.
A što radi naša medicina? Ona želi ukloniti „grozni, opasni“ kolesterol, pa čak i kemijskim sredstvima boriti se protiv njega. Ako treba i tijekom cijelog života. To donosi profit, puni blagajne farmaceutskih kompanija, pogoršava opće zdravstveno stanje pacijenata i vrlo često završava se smrću. Zašto? Zato što kemija ne izgrađuje arterije, ne gradi kolagenska vlakna koja su presudna u zaštiti stijenki arterija. Vizualizirajte arterije: slične su hidrauličnom crijevu. Stjenke arterija sastoje se od kolagenskih vlakana koja su jača od čelika. Vitamin C gradi ta vlakna, OPC ih štiti. Samo dodavanjem vitalnih sastojaka i prirodnih supstanci, možemo sačuvati zdravlje tijela i naš sustav krvnih žila, a nikako pomoću kemijskih nama stranih supstanci s kojima tijelo ne zna što raditi. Evo jednog primjera:
Stjenke naših arterija pune su pukotina, koje nastaju zbog manjka vitamina C i hranjivih supstanci. Mozak daje signal da postoji opasnost od unutarnjeg krvarenja i signalizira jetri da započne proizvodnju kolesterola neophodnog za spas života (lipoproteina), koji treba začepiti ili zalijepiti pukotine nastale na stjenkama arterija. Unutar arterije sada se stvara naslaga koja s unutrašnje strane zida zatvara pukotine (poroznost) u stjenci arterije. Pošto mi u organizam ne unosimo mikrohranjive sastojke kojima se obnavljaju arterije, i zbog toga što će mozak uporno to signalizirati, jetra će proizvoditi onoliko lipoproteina za uklanjanje poroznosti stijenki arterija koliko je neophodno da se arterija iznutra kompletno zatvori. Posljedica toga je infarkt srca. A to se događa upravo u predjelima i na mjestima gdje su arterije izložene najjačem naporu. To su ona mjesta gdje je struktura aorte 200.000 puta dnevno izložena tlaku krvi. Jedina mogućnost da krvne žile održimo u dobrom stanju jeste unos vitamina C, minerala i OPC-a, koji neprekidno obnavlja i popravlja sastav arterija i to na prirodan način, onako kako se to odvija već milijunima godina.
Što relevantno danas čini medicina s problemima krvnih žila?
Objasnit ću vam. Kada su krvne žile slabe, liječnici ugrađuju stent , neku vrstu premosnice da bi se spriječilo začepljenje arterije. Taj stent nema nikakvog utjecaja na stanje arterije. On samo podupire boležljivu, iznemoglu i umornu krvnu žilu. To mogu usporediti s mostom koji se raspada i koji mi pomoću skele želimo održati da se ne sruši. Sve dok ne ugradimo nove blokove, stanje mosta neće se popraviti, već će iz dana u dan bivati sve lošije i konačno dovesti do rušenja.
Zato je ono što radi zvanična medicina, s točke gledišta jednog zidara ili instalatera, jedna vrsta limarske zakrpe. Svaki šegrt bi se tome nasmijao.
Upamtite ove činjenice i osigurajte vašem tijelu neophodne supstance od vitalnog značenja pa vam neće biti potrebne nikakve operacije na krvnim žilama i nećete više morati gutati otrove.
U ovo naše današnje vrijeme, nažalost, prirodne hranjive sastojke više nije moguće dobiti prehranom, zato što u životnim namirnicama vitamina i minerala ima samo u tragovima. Rajčica je voda koju režemo, jabuke sadrže jedva oko 80% vitamina C, a povrće je demineralizirano. Što biste rekli, zašto i kako to da farmaceutska industrija i zvanična medicina nemaju ništa protiv istinske poplave knjiga o zdravoj prehrani, koje su, kao gljive poslije kiše, preplavile tržište knjiga?
Pa, evo zašto. Dakle, svejedno je koliko god jeli, takvom hranom mi nikada ne možemo naše tijelo adekvatno opskrbiti hranjivim supstancama neophodnim za očuvanje zdravlja. U našoj svakodnevnoj prehrani vlada nedostatak supstanci bitnih za vitalne funkcije, a tu činjenicu upravo farmacija vrlo vješto koristi.