Koje su posljedice nakačenja?
Brojne su moguće posljedice postojanja nakačenja na osobi.
One se mogu manifestirati emocionalnim, psihološkim (mentalnim) i fizičkim promjenama, od gotovo zanemarivih do vrlo značajnih i višestrukih. Domaćini uglavnom nisu svjesni postojanja nakačenog entiteta, pa onda uglavnom drže da su sami odgovorni za probleme koji se pojavljuju.
Treba uzeti u obzir da su kod većine slučajeva nakačenja medicinski pregledi i nalazi bili negativni.1 Kod ovakvih slučajeva može se dijagnosticirati nešto "psihosomatsko", što u stvari nitko ne zna točno objasniti ・ kao što često čujemo "to je neka viroza" ・ a koji je virus u pitanju, to se uglavnom nikad ne dozna.
Fizičke promjene
Neke od mogućih fizičkih promjena spomenute su već kod simptoma. Dr. E. Fiore navodi da, prema ezoteričnim teorijama, niže astralno tijelo ・ duša (tj. njezini fragmenti) dolazi u doticaj s eteričnim tijelom žive osobe, tako da dolazi do neke vrste stapanja.
Ovo se u osnovi poklapa s onim što tvrdi i dr. med. S. Sagan. Stvara se neka vrsta nacrta na fizičkom tijelu, što može dovesti do budućih manifestacija nekadašnjih fizičkih problema nakačenog entiteta na tijelu domaćina.
2 Ovo otvara prostor za pojavljivanje niza fizičkih simptoma koji nemaju stvarnog uporišta u prošlosti domaćina, već su jednostavno došle kao ・miraz・ nakačenog entiteta. To mogu biti najrazličitije disfunkcije, bolovi i bolesti, od glavobolja, nesanica, problema s težinom, astme, alergije, tegobni PMS, išijas, itd. Entitet svojim nakačenjem na domaćina neće olakšati svoje stanje, jer će i dalje osjećati traumatska iskustva prošlog života.
Dr. med. S. Modi daje cijeli niz primjera fizičkih trauma nakačenih izgubljenih duša i kakve simptome one mogu izazvati kod domaćina:
3
• Prostrijelna rana u trbuhu može izazvati različite fizičke, ali i emocionalne simptome kao što su nelagoda, zatezanje ili osjećaj čvora u trbuhu, nervozna crijeva, bolovi u abdomenu, mučnine, povraćanje, proljev, konstipacija, povećana kiselina, gastritis, esofahitis, čir na želucu ili iritabilni kolon.
• Frakture kostiju ili smrskanost tkiva mogu se manifestirati kao artritis, fibromiositis, tendritis, sindrom karpalnog kanala, nervna iritabilnost/razražljivost, glavobolje, osjećaj odsutnosti, trnci ili jednostavno stanje nelagode u traumatiziranom dijelu tijela.
• Smrt u plamenu može biti razlog različitih kožnih poremećaja kao što su preosjetljiva ili suha koža, akne, čirevi, osip, crveni prištevi, eritema, ekcemi, psorijaze ili različiti vidovi svraba. Domaćin može imati i astmu, laringitis ili neke druga plućne poremećaje ako je smrt uključivala udisanje dima.
Gastritis, kolitis, osjećaj vrućine po čitavom tijelu, valunzi, slabo podnošenje topla vremena ili iracionalni strah od vatre još su neki od mogućih simptoma.
• Srčani udar može dovesti do bolova ili osjećaja zatezanja u grudima, osjećaja nedostatka zraka, palpitacije, vrtoglavica, paničnog napada ili iracionalnog straha od srčanog udara i smrti.
• Vješanje, gušenje ili bilo kakva ozljede vrata ili grla može izazvati osjećaj iritacije, infekciju ili bol u grlu, probleme s gutanjem, probleme s štitnjačom, laringitis, promjenu ili gubitak glasa, astmu, glavobolju, bolove u vratu i ramenima, vrtoglavice i bol u očnim jabučicama.
• Smrt u staračkoj dobi može kod domaćina izazvati proble-me s pamćenjem nalik Alzheimerovoj bolesti. Osoba se može osjećati starije nego što stvarno jest i imati ostale simptome staračke dobi kao što su slabost, onemoćalost, nedostatak energije, itd.
• Kap i paraliza mogu izazvati osjećaj slabosti ili čak privremenu paralizu dijela tijela domaćina, preslikavajući stanje nakačene izgubljene duše. Isto tako može se osjećati vrtoglavica, sinkope, bolovi, problem s govorom, geganje.
• Samoubojstvo predoziranjem uspavljujućim sredstvom kod domaćina može dovesti do depresije, anksioznosti, samoubilačkih misli bez realnih osnova. Simptomi kao što su letargija, pospanost, slabost, problemi s crijevima i posrtanje reflektiraju način smrti, u ovom slučaju predoziranje.
• Samoubojstvo predoziranjem amfetaminima također može dovesti do depresije i samoubilačkih misli, zatim do bujice misli, izljeva gnjeva, hiperaktivnosti, preosjetljivosti, neumornosti, razdražljivosti, višednevne nesanice, paranoičnih ideja, smanjene uračunljivosti i halucinacija. Domaćin može osjećati i druge učinke amfetamina kao što su visoki krvni pritisak, tahiokardija, glavobolje, svrab, mučnine, povraćanje i gubitak tjelesne težine.
Sagan iz svoje prakse navodi dva karakteristična područja na fizičkom tijelu, koja su vrlo često traumatizirana zbog utjecaja nakačenog entiteta.
4
• Ženski reproduktivni organi (što uključuje i posteljicu u slučaju poroda ili prekinute trudnoće), na kojima se može pojaviti niz ginekoloških komplikacija i oboljenja (ali upozorava da se nakačenja nikako ne smiju smatrati i jedinim uzrokom takvih problema.
• Područje lijevog kuka (lat. Ilium) ・ smatra da su problemi u tom dijelu mogući simptom učinka nakačenja na području debelog crijeva, a kod žena može biti refleksija nakačenja u predjelu prije spomenutih reproduktivnih organa Slučaj nakačenja entiteta drugog spola može izazvati zbunjujuće posljedice. Jak utjecaj entiteta drugog spola opisala je C. Sylvia iz vlastitog iskustva. Njoj su presađeni srce i pluća mladića koji je poginuo u prometnoj nesreći, što je izazvalo niz dramatičnih promjena, pa je npr. odmah po buđenju iz anestezije zatražila pivo, iako ga do tog trenutka nikad u životu nije pila, itd. Iako je transplantacijom uspjela popraviti svoje fizičko zdravlje, mladićeva impulzivnost i agresivnost zakomplicirala je ostale aspekte njezina života.
Situaciju s dominantnom prizemljenom dušom žene na muškom domaćinu opisala je i Fiore u slučaju spolne disforije.
Posebno teška stanja mogu izazvati demonska nakačenja.
Korištenjem svojih ・demonskih uređaja・ blokiraju normalan protok životne energije i ometaju nas u našoj povezanosti sa Svjetlom. Isto tako, svojim direktnim aktivnostima, kao što su vršenje pritiska ili iritiranje određenih organa mogu dovesti do razvoja vrlo teških fizičkih stanja, što pored bolova, ukočenosti ili obamrlosti mogu biti i različiti tumori i druga teška oboljenja. Neki od preobraćenih demona u svojim iskazima govore da su na svoje domaćine projicirali emocionalne i fizičke patnje koje su sami pretrpjeli zbog kažnjavanja Sotone.
6
Važno je razumjeti da bilo koju od navedenih posljedica možemo pripisati utjecaju nakačenog entiteta, ali tek kada se isti otkriju i počiste i nakon toga dođe do poboljšanja ili potpunog nestajanja simptoma. Ako neki od spomenutih simptoma postoji, trebat će provjeriti jesu li isti možda posljedica psihičkih i emocionalnih trauma osobe i u skladu s tim odlučiti se za odgovarajući tretman (svatko prema svojim uvjerenjima, saznanjima i stupnju svjesnosti).
Emocionalne promjene
Strahovi, tjeskobe i fobije vrlo su česta, ako ne i neizostavna posljedica jednog ili više nakačenja. Oni su povezani s određenim situacijama, stvarima i lokacijama na kojima je nakačeni entitet doživio neko traumatsko iskustvo, odnosno smrt fizičkog tijela.
Tako npr. strah od visine ne mora nužno biti posljedica traumatskoga iskustva domaćina iz nekog od prošlih života, već mu uzrok može biti to što je nakačeni entitet poginuo prilikom pada s neke litice.
Domaćin može osjetiti nagli preokret u emocionalnoj reakciji na stvari i situacije koje su mu do jučer bile sasvim prihvatljive.
Promjene u emocionalnim reakcijama dalje mogu dovesti do traženja ・izlaza・ različitim metodama i sredstvima, što može uključivati emocionalni vampirizam, početak neke ili povećanje postojeće ovisnosti o supstancama, kockanju, impulzivnoj potrošnji, seksu, hrani, itd.
Psihološke promjene
Broj psiholoških promjena također može biti vrlo velik. Kao što smo vidjeli kod simptoma nakačenja, oni mogu uključivati i različita psihička oboljenja koja su klasificirana kao poremećaji osobnosti. O uzrocima psiholoških promjena na svoj način ukazuje svjedočenje jednog demona nakon preobrazbe:
Demon: "Shvaćate li da su psihička oboljenja najveći uzrok smrti, bilo samonametnuti ili kao ubojstvo?
Ono što vi ljudi ne shvaćate, jest to da su neki od njih zaista imali prave moždane disfunkcije, ali većina toga je prouzročena od strane nas demona.
Mi ubacujemo u ljudske umove misli o torturi, kao što je rezanje drugih, ubijanje beba ili druge sadomazohističke misli."
7
U slučaju da se nakačenje dogodilo u ranom djetinjstvu, pri porodu ili još u majčinoj utrobi, osobnost djeteta će se formirati s uključe-nim utjecajem nakačenog entiteta, tako da će biti teško razlikovati trenutke kad je utjecaj veći ili manji na domaćinu. U slučaju da je do nakačenja došlo u odrasloj dobi, kad je osobnost domaćina već formirana, promjene u ponašanju prije i nakon trenutka nakačenja (npr. nakon operacije ili nekog traumatskog iskustva) mogu biti jasno vidljive.