Odigraj "Tarot DA/NE"

Kalendar događanja

Član JosipJankovic

Upisao:

JosipJankovic

OBJAVLJENO:

PROČITANO

1755

PUTA

OD 14.01.2018.

Kamenje u bubrezima

Kamenje u bubrezima
Jednostavno čišćenje bubrega pomoću odvara trava

Kamenje u bubrezima:

1. Sok od jedno g limuna na čašu vruće vode. Dnevn o piti od 6 do  12 čaša.

2. Šargarepa - 10, cvekla-3 . krastavac- 3 unce. Količine su prikazane u uncama: 1 unca teži 28.3 grama.

3.     Šargarepa - 10, spanač - 6.

4.      Šargarepa - 9, celer - 5. peršun - 2.

5. Šargarepa - 8, cvekla - 3. celer - 5.

6. Šargarepa - 12. peršun - 4.

Pesak u bubrezima. Koriste se isti recepti, kao kod ka­ menja u bubrezima - 2, 4 i 6.

Recepti su navedeni prema redosledu smanjivanja nji­ hove adsorpcione snage.

Da bi efekat rastvaranja bio efikasan, takve smese  treba uzimati  najmanje  1,5  litar dnevno.

Materije, koje se stvaraju u samom organizmu

U datom  slučaju koristimo osnovni  homeopatski  prin­ cip: „slično se leci sličnim". Na primer, na kamenje, koje se stvara u bubrezima i mokraćnoj bešici delujemo njihovim supstratom (ali  u manjoj  dozi).  On  se sadrži u  mokraći i podstiče njihovo rastvaranje. U datom slučaju koristi se način lečenja „nozodima", to jest materijama koje nastaju kao posledica bolesti. Njihovo povratno dejstvo na vlastiti primarni uzrok dovodi do „razaranja" bolesti.

Razmotrimo svojstva mokraće koja su od značaja za čišćenje bubrega i mokraćne bešike. Čime nam urin može pomoći kod kamena u bubrezima i mokraćnoj bešici?

O Usled navedenog svojstva „slično se leci sličnim " mokraća podstiče adsorpciju („topljenje") mokraćnog ka­ menja.

O Prisustvo u mokraći organske mokraćevine - aktivnog osmotskog diuretika, koji ne nadražuje bubrege!

w U savremenoj medicini utvrđeno je , da elektroliti mokraće imaju  veliki značaj u  rastvaranju oksalata  i drugih kamenja.

O Prisustvo inficiranih pigmenata u urinu - sposobnih da smanjuju površinski napon i povećavaju površinsku ak­ tivnost.

O U mokraći se sadrži  kortizon,  koji je jak o  protivupal- no.  antialergijsko  i antitoksično sredstvo!

O Ferment urokinaza. koji se sadrži u urinu, rastvara ugruške krvi. koji u mnogim slučajevima predstavljaju  lcp- Ijivu  osnovu za  kamenje.

O Strukttiirana voda. kakva je naša mokraća. - odličan je rastvarač sa niskim površinskim naponom.

Z> Kteričnosumporne kiseline, koje se u manjoj količini sadrže u mokraći, deluju slično etarskim uljima - na račun ljutog ukusa (tj. posebne energije) rastvaraju tvrde tvore­ vine.

Ispostavlja se, da kod životinja-travojeda ima više eteričnosumporne kiseline u mokraći, nego kod životinja koje se hrane plodovima biljaka, pa prema tome mokraća travojeda ima mnogo bolja svojstva za  rastvaranje  kame­ nja, što su i isticali drevni lekari: ..Mokraća divljeg vepra. Ukoliko se popije, rastvara i drobi kamen, koji se nalazi u mokraćnoj bešici. Isprobano. Magareća mokraća. Kažu. ko je pije, oslobodiće se od oboljenja bubrega".

Odatle proističe prirodni zaključak: da bi uspešnije rast­ varali kamenje u bubrezima i mokraćnoj bešici, poželjno je hraniti se većom količinom sveže biljne hrane i upotreblja­ vati veću količinu sveže isceđenih sokova.

Navedeni kvaliteti čine našu vlastitu mokraću univer­ zalnom tečnošću protiv kamena  u  bubrezima.  Ispostavlja se, daj e to najdostupnije i najefikasnije sredstvo, koje nam predlaže sama Majka Priroda.

Sada nam ostaje da razmotrimo odvajanje izdrobljenog kamenja i njihovo blago, postepeno izbacivanje. U tu svrhu koriste se sledeća sredstva: gorčine, sredstva koja daju sluz. koja obmotavaju. smekšavaju. šire. protivupalna  sredstva, kao i  fizičke vežbe.

Gorčine . Ma kakva da im je priroda, prema drevnoj kla­ sifikaciji ukusa - gorak ukus ima jaka svojstva čišćenja, otkidanja i baktcricidna svojstva. Prema drevnoj nauci Ajurvcdi. gorak ukus je stimulator životnog principa .,Ve- tra". „Vetar" u organizmu upravlja svim kretanjima i poseb­ no je koncentrisan u donjem delu stomaka. Prema tome, gorak ukus stimuliše kretanje i usmerava sve nadole.  Up­ ravo to se i ispoljava u njegovom snažnom efektu čišćenja. Posle drobljenja kamenčića pod dejstvom  gorkog  ukusa, oni se usmeravaju prema izlazu - nadole.

Kao stimulatori gorkog ukusa u narodnoj medicini  ko­ riste  se sledeće biljke.

Brusnica  (Vaccinium  vitis-kiaea).  Primenjuje  se   čaj   sa 3-4 supenc kašike  isitnjenih  listova  brusnice,  koje  treba preliti sa 4 čaše vode i kuvati 15  minuta (doza za 4 dana, piti   gutljajima).

Višnja. Priprema se odvar (čaj) od listova i peteljki  ploda po proračunu 10 grama  sirovine  na  čašu  vode  i  pije  se  to­ ko m dana  nekoliko  puta.

Steia. Gusja trava (Potentilla anserina).  Skuplja  se  cela biljka za vreme cvetanja, režući je nožem na visini 2-3 cen­ timetra  iznad  zemlje.

Ekstrakt pripremljen na pari sa zeljem od  steže  u  krav­ ljem ključalom mleku smatra se jakim diuretičnim sredst­ vom,  koje  ne  nadražuje  bubrege.

Sok od sveže biljke pomešati s istom količinom soka od zelene raži i uzimati po 8 supenih kašika dnevno, kao sred­ stvo protiv  kamenja  u žuči  i  bubrezima.

Kupina, Ostruga (Rubus caesisus). Listovi ostruge  ko­ riste se pripremanje čaja. posebno čašice cvetova.

Maslačak    (Taraxacum    officinale).    Kod  stvaranja     kamena

u    žučnim  i  mokraćnim  kanalima  koristi  se  odvar  (čaj)  od

$uve trave i korenja maslačka. Obično  se  koristi  ekstrakt, koji se priprema prema proračunu jedn a kafena kašičica isitnjenog korenja na čašu ključale vode.  Uzimati  u  hlad­ nom stanju po  četvrtinu čaše 3-4  puta dnevno  na  pola sata pre jela.

Rusomača (Capsel/a bursa-pastoris). Kod kamenja u bubrežnim karlicama i žučnoj kesi, kao i kod upale mokraćne bešike uzeti 2 kafene kašičice trave, preliti sa  čašom  i  po vode i kuvati 15 minuta. Posle hlađenja  procediti  i  piti  po pola čaše 3  puta dnevno.

Pasulj (Phaseolus vulgaris). Koriste se  dobro  sazrele požulele suve ljuspice ploda, bez semena. Odvar od suvih Ijuspica pasulja: uzeti 15-20 grama Ijuspica. sipati  u  litar vode i kuvati 3—4 sata (dnevna doza je pola litra, pije se gutljajima).

Sredstva  koja stvaraju  sluz, omotavaju, smekšavaju, šire i deluju  protiv upala

Beli slez  (Althaea  officinalis).  Aktivna  materija  je  sluz. koja  ima  oblažuće,  smekšavajuće  i  protivupalno dejstvo.

Ekstrakt od korena belog sleza priprema se na ovaj  način: koren sitno izrezati 6.6 grama korena (parčad ne smeju biti veća od 3 milimetra) i sipati u posudu  sa  100  mililitara vode.  Posudu dobro zatvoriti  i zagrevati je  u  ključaloj  vodi

15 minuta, zatim ostaviti da odstoji 10 minuta i procediti. Dobija se prozračna tečnost žute boje, sluzna, slatka, sa slabim karakterističnim mirisom. Uzimati po jednu kafenu kašičicu na svakih 4 sata.

Laneno seme. Seoski  lekari  pomoću  njega  čiste  bu­ brege.

Sipati jedn u  kafenu  kašičicu  semena  na  čašu  vode  (200

mililitara) i kuvati dok ne proključa. Gustu smesu  pre upotrebe razblažiti vodom. Uzimati po pola  čaše  na  svaka dva  sata tokom  dva  dana.

Ječanu Odvar od zrna ječm a ima smekšavajuće, oblažuće svojstvo, a u njemu su pronađene i  materije,  koje  ispolja- vaju pogubno dejstvo na bakterije (uglavnom na gram-po- zitivne) .

Sluzni odvar od zrna ječm a priprema se na sledeći način:

sipati 10 grama zrna ječm a u čašu vode, ostaviti da odstoji 4- 6 sati. zatim kuvati 10 minuta i procediti. Uzimati po jed­ nu supenu kašiku 4- 6 puta dnevno.

Vodeni ekstrakt ječmeno g slada (2- 3 kašike brašna od ječm a na 1 litar ključale vode), zaslađenog šećerom, piti po pola čaše 5-6 puta dnevno kao protivupalni, ublažavajući napitak kod oboljenja mokraćnih kanala i kamena u bu­ brezima.

Ovas-Zob. Kod kamenja u bubrezima sa jakim odvaro m od

ovsene slame stavljaju se vruće obloge i pari se deo tela oko bubrega kao sredstvo, koje zagreva i širi mokraćne kanale, olakšava  prolazak  kamenja  i  peska.

Dopunske preporuke za vreme prolaska kamenja i peska  kroz mokraćne kanale

Pri pojavi  oštrih bolova natašte na 15-30 minuta pre jela uzimati po 100 mililitara soka od baštenskih ili šumskih ja­ goda. Sok se priprema na sledeći način: očišćene jagod e dobro oprati u cediljki  prokuvanom  ohlađenom  vodom, složiti u staklenu teglu i svaki sloj jagoda presuti manjom količinom šećera u kristalu (na 1 kilograma jagoda - 100 grama šećera), teglu zatvoriti staklenim poklopcem i staviti na prohladno mesto da odstoji nekoliko sati. Sok se može pripremati i za zimu (na 1 kilograma jagoda - 200 grama šećera) i piti. razređujući  ga protijevom  vodom.

I koliko nemate jagoda, tada je dobro upotrebljavati soko od šargarepe ili bundevu, pripremljenu na pari. s medom . Šećer treba što manje upotrebljavati, treba ga zameniti  me­ dom  ili  slatkim.

Za vreme napada  bubrežnih  grčeva,  kada  prolazi  ka­ men, primenjivati  kupke  od  sledećih  biljaka:  vranilova trava (Origanum  vulgare).  grančice  breze,  cvetovi  lipe. trava (stabljika i lišće) žalfije (Salvia officinalis) i kamilice (Matricaria recutita) - po 10 grama svake biljke za jedn u kupku. Sve navedene biljke zakuvati u 3-5 litara  ključale vode. ostaviti da odstoji  2-3  sata  (ukoliko  je  napad  aku­ tan - pola sata), procediti u kadu napunjenu vrućom vodom (38-40° C). Kupku primenjivati. s tim da se srce ne prekri­ va ekstraktom. Ukoliko nemate navedene biljke možete upotrebiti 3-5 litara prokuvanog urina ili jednostavno sam o vodu.  Posle  kupke - odmor.

Posle pri mene sredstava za drobljenje kamena i sredstava za  rastvaranje,  u  mokraći  se  pojavljuje  pesak.  To  ukazuje

na to. daj e lepljiva osnova kamena donekle rastvorena,  ka« men je je počelo da postaje porozno i može se lako drobiti. Da bi ubrzali taj proces, preporučuje se duže hodanje, pri kojem  se. usled  potresa organizma, drobi  kamenje  u  pesak i otkida se sa mesta gde je bilo pričvršćeno, a isto lako se podstiče  njihov  prolazak  kroz mokraćne kanale.

Evo jo š nekoliko specijalnih vežbi. koje selektivno  de- luju  na  bubrege.

Joga asana „Luk" . Ta vežba ispoljava sličan efekat ho­ danju, ali je obavezno treba vežbati  u dinamičkoj  varijanti, tj.  podizati  se  što više i jače istezati.  Ponoviti  3-4 puta.

Joga asane: „Zmija" - sprečava stvaranje kamenja u bubrezima: „Zrikavac " (ili „Poluzrikavac") - podmlađuje bubrege: ..Paun" i ..Usukana poza " - podstiču ispiranje bu­ brega  krvlju.

Slika      14  -  Joga poze:      „Zmija",     „Zrikavac" i „Luk"

Sada. znajući sve nijanse  procesa  čišćenja  bubrega, možem o  pristupiti   njihovom  čišćenju.   Setite  se  poslovice

drevnih lekara: ..S dobrim bubrezima mož e se živeti do  100

<RODINA, P bolesno?.< srce je ako i čak pa>

Čišćenje bubrega pomoću ulja iz jela

To je , verovatno. najprostiji i veoma efikasan način čišćenja bubrega. Čišćenje se sastoji iz dva uzastopne etape: nedelju dana pijete diurctikc. a dalje, tokom sledeće nedelje, uz diuretike dodajete 5  kapi jelovog  ulja  i  to  sve popiti  na 30 minuta pre jela, 3 puta dnevno. Čim se u mokraći pojavi talog (obično 3-4.  dana  od  uzimanja jelovog  ulja),  počnite da primenjujetc dopunske preporuke za vrem e prolaska kamenja i peska kroz mokraćne kanale. Posle dve nedelje čišćenja odmorite organizam 1-2 nedelje i ponovite kuru. i tako dalje, dok  ne postignete željeni  rezultat.

Upozorenje . Smcsu diuretika s jelovim uljem piti kroz slamku, da ulje ne bi oštetilo zubnu gled! (Neki sipaju smc­ su u kapsule od lekova i gutaju.)

Kao diuretično sredstvo kod uratnog kamenja mogu se koristiti sledeće smese: mahune pasulja - 15: listovi boro­ vnice (Iactinium myrtillus); travu ajdučke trave (Achillea millefolium) - 15; cvetove trnjine (Prunus spinosa) - 15; trava rastavića (Equisetum arvense) - 20: trava kantariona (Hypericum perforatum) - 20  delova.

Pripremanje: punu supenu kašiku smese sipati u čašu hladne vode. ostaviti da odstoji 6 sati i zatim kuvati  da ključa  15  minuta.  Popiti  u toku jednog dana u više doza.

Trava  smrdljive  koprive (Galeopsis) - 25 :  trava rastavića

-      25 ; trava troskota (Polygonum aviculare) - 50 delova. Pripremanje, kao kod prethodne smese. Uzimati po  1-2 čaše dnevno.

List mečjeg grožđa (Arctostaphylos uva-ursi) - 20: trava žutilicc (Gentiana cruciata) - 20; trava troskota - 20; trava rastavića - 40 dclova. Pripremanje i uzimanje kao kođ prve smese.

Kao diuretično sredstvo kod fosfatnog kamenja možete koristiti broć (Rubia tinctorum). korenje i plodove šipka. Doziranje  i  način  primene  navedeni  su  pri  opisu biljaka.

Kao diuretično sredstvo kod oksalatnog kamenja možete koristiti vlastiti urin, pijući ga  po 100-150 grama 3-4 puta dnevno. Možete upotrebljavati sveže iseedene sokove od povrća ili  njihove smese  ili jesti  lubenicu.

Kao diuretično sredstvo kod alkalne mokraće možete ko­ ristiti sledeću smesu: cvetovi lipe - 20; kora hrasta - 20, lišće mečjeg grožđa - 20 delova.

Pripremanje: sipati jednu supenu kašiku  u  posudu  i  pre­ liti sa 2 čaše ključale vode. Uveče oko 18 sati svakog dana popiti  po jedn u čašu  toplog  ekstrakta.

I još jeda n prosta, ali efikasna smesa kod kamena u bu­ brezima i mokraćnoj bešici: list mečjeg grožđa - 2; seme šargarepe - 3: trava rastavića - 2: seme mirodije - 2 dela.

Pripremanje: preliti  smesu sa 2 čaše vode. ostaviti da odstoji preko noći u rerni ili zatvorenoj posudi, a ujutro ku­ vati 5-7 minuta.  Uzimati po pola čaše 4 puta dnevno.

Jednostavno čišćenje bubrega  pomoću odvara trava

Pripremite  odvar  (čaj)  od  troskota,  listova  breze  i   isit njenih  plodova  šipka.  Sipajte  po  2-3  supene  kašike  svake komponent e            u          teglu   zapremine  1                        litar.    Sadržaj                         prelijte ključalom   protijevom  vodom,  teglu  poklopite  i  stavite  u

šerpu s ključalom vodom, stavivši ispod tegle na dn o šerpe krpu  ili  neki  podmetač.  Držite na slaboj vatri  15-20 minuta j ostavite da odstoji.

UveČe podgrejati i popiti 2 čaše kao čaj. u preostalom odvaru rastvoriti 2 supene kašike soli i u tome namočiti vunenu tkaninu. Tkaninu iscediti i staviti  toplu  oblogu  na ceia leđa. Dopunski zagrcvati deo tela ok o bubrega (termo­ for i  slično).  Oblogu držati  preko cele noći.

Na početku vaša jutarnja mokraća mož e biti  mutna, a za­ tim postaje prozračna i čista.  Istovremeno se čiste zglobovi i kičma.  Prestaju  bolovi.  Čisti se svaka ćelija organizma.

S obzirom da komponente nisu štetne za organizam primenjujte  ekstrakt  sve  dok  ne  postignete  željeni  rezultat

-    to jest čistu  mokraću.

Upozorenje: zbog pojačanog ispiranja iz organizma mineralnih elemenata, kao što su kalcijum. magnezijum i drugi, preporučuje se krompir sa ljuskom zapečen u  rerni, suvo  grožđe,  suvu  kajsiju.  orahe.

Radi ubrzanja normalizacije bubrega preporučuje se na slabine stavljati magnetne aplikatore.  aplikatore  Kuzncco- va. ali  s metalnim  iglicama.

Komentari i preporuke. Terapija čišćenja je najefi­ kasnija ukoliko se sprovodi zimi. U tom godišnjem dobu najjača je  funkcija  bubrega  i  čišćenje je  veoma  efikasno.

Da bi odvar delovao efikasnije, pripremajte ga na pro- tijevoj vodi. a neposredno pre uzimanja primenite efekat degazacije vode. to jest naglo ga ohladite do temperature 36.5-37  stepeni  Celzijusa.

Naizmenično dejstvo na deo tela oko bubrega magnetnom terapijom  i  igličastim  aplikatorima  od  metala  snažno  aktivira  biološke  procese čišćenja  i  obnavljanja  bubrega.  Tako. na  primer,  igličasti  aplikator zagreva jač e od  grejalice.

Čišćenje       bubrega     pomoću      lubenice

Ta prijatna terapija čišćenja vrši se leti u sezoni  lubenica. U tu svrhu treba stvoriti zalihu lubenica i hleba od proklijale pšenice. Želite da jedete - lubenica, želite da pijete - lube­ nica, veoma želite da jedete - lubenica s hlebom. Za vreme čišćenja poželjno je prisustvo ukućana. Dolazi do trenutaka kada se izbacuje  pesak.  kamenčići  i  u  tom  slučaju  potreb­ na je pomoć  sa  strane.  Ko  ima  slabo  srce.  treba  unapred da pripremi lekove. Poželjno je stalno imati vruće vode i pripremljen odvar od trava (vidite Dopunske preporuke  za vreme prolaska kamenja i peska kroz mokraćne kanale). Zapamtite, to je  mala operacija, ali bez noža.

Tu terapiju čišćenja možete kombinovati s drugim sred­ stvima za izbacivanje kamenja: upotrebom sveže iscedenih sokova, fizičkih vežbi. Takvo čišćenje traje 2-3  nedelje dok se  ne  dobiju zadovoljavajući  rezultati.  Primeri  iz  prakse.

Prvi    primer.      Kirilenko     Nadcžda      Fjodorovna.       54    go­ dine.  ..Pri  prvoj  operaciji  odstranili  su  mi  kamen  iz des­ nog bubrega.  Kamen je bio mali, ali je izazivao bezbrojne bolne  napade.  Bubreg su  ostavili,  on je jo š  funkcionisao. Posle 9 godina sve se ponovilo. Još jedan kamen, ponovo beskonačni napadi. Ovog puta bubreg nije izdržao - uništen je od hidronefroze, pa su ga odstranili.  Prešla sam na rig- orozni  režim  dijetalne  ishrane  (Ovo je  očigledan primer da je  rigorozni  režim  dijetalne  ishrane  besmislica  -  prim,  au­ tora.).  Povećao mi  se krvni pritisak i pojavila glavobolja. Počela sam da trčim, bilo mij e lakše, prestala je glavobol­ ja . Međuti m u martu  1987. godine pojavili su se napadi u preostalom  levom  bubregu.                 Rendgen je  pokazao  kamen.

Ceo juni su me lečili u sanatorijumu. ali bezuspešno. Moje zdravstveno  stanje  bilo je očajno.

U avgustu 1987. godine obratila sam se Semjonovoj i počela da se  aktivno  lečim  prema  njenim  metodima.  Po­ sle prve nedelje ..lubeničnog" napada  na  kamen  on je  os­ tao na mestu, ali  je  izlazio  pesak.  Posle  druge  nedelje lečenja lubenicama kamen se spustio i zaglavio u donjoj trećini  mokraćnog  kanala.   I,  na  kraju,  posle  treće  nedelje

..lubeničnog udara " kamenj e izašao bez problema i prolila sam suze za ranije izgubljenim bubregom zbog neznanja. Sada se pridržavam režima posebne ishrane - pritisak se normalizovao. Srećna sam i znam da mogu pomoći svom organizmu u teškim trenucima! " (Informaciju sam uzeo iz članka Tablete su postale nepotrebne, časopis  „Priroda  i čovek", broj  12,  1989.)

Komentar : Nadežda Fjodorovna nije otklonila primarni uzrok stvaranja kamenja - nepravilna ishrana i psihička stega u predelu bubrega. To isto se odnosi i na stvaranje kamenja u žuči.

Drugi primer.  Muškarac  star  72  godine.  Oseća  se odlično.

Tokom života stihijskim radom nakupio je mnoštvo oboljenja. Pritisak mu je bio 200/120. strašne glavobolje, gorušica skoro do povraćanja, tromboflebitis. Bio je  težak oko  metričke  cente  (50 kilograma - prim,  prev.),  holesterin u  krvi  8.4 jedinice.

Počeo se lečiti prema knjizi Pola Brega ..Čudo glado­ vanja". Gladovao je po 10 dana. tri puta po  26 dana.  Počeo se osećati odlično: pritisak i svi drugi pokazatelji normali- zovali  su se.  Telesna težina -  72-73  kilograma.

Mislio je da je kod njega sve u redu. Iz radoznalosti odlučio je da od e na pregled kod ekstrasensa. koji mu je rekao: „Kod Vas lev i bubreg uopšte ne  funkcioniše, a  i des­ ni gubi dah. Jetra Vam je kao kod deteta, a srce kao kod mladića". Nije poverovao i otišao je na ultra-zvuk. gdc se pokazalo da u levom bubregu ima ogromni kamen u vidu korala. Lekari su predložili operaciju. Muškarac je odbio i odlučio da ga samostalno izdrobi. Uzeo je korenje šipka i nabavio za  10 dana  lubenica.

Metod se  sastojao  u sledećem: pripremio je jak  odvar od korcnja šipka (braon boje) i pio ga ka o čaj što je moguć e češće. Odvar je drobio kamen u pesak. Istovremeno je je o sam o lubenice,  ispirajući s njima pesak  iz bubrega.

Posle 3 nedelje ponovo  je  bio  na  ultra-zvuku  i  poka­ zalo se. da se kamen razdrobio, ali je ostao pesak i sitni kamenčići.

Drugu etapu čišćenja vršio je primenom korenja šipka, kukuruzne kosice i crne repe.

Posle  druge   etape  čišćenja  ultra-zvuk  je   pokazao  čiste

bubrege!

Kako tokom prve. tako i tokom druge etape, koje  su tra­ jale više od dvc nedelje. skupljao je svu mokraću i ostavljao za kontrolu.  Kada je  mokraća  odstojala  1.5  mesec  pažljivo ju je izlio i ostao je sloj peska težine 250 grama - et o kakav je bio  kamen !

Čišćenje bubrega pomoću sokova od limuna i povrća

Klasičan slučaj čišćenja bubrega od  kamenja  i  peska opisan je u knjizi Pavla Matvejeviča  Kurenova Ruski naro­ dni priručnik  za  lečenje'.

..Dakle: doktor Vokcr i njegov kolega-naturopat pristu­ pili su tečenju milionera.  Posle nekoliko klistira i čišćenja želuca bolesnik je podvrgnut gladovanju za svo vreme lečcnja. (Zapravo, to nije gladovanje, već obična terapija sokovima.). Bolesnik je pio 10-12 čaša vruće vode dnevno, i u svakoj čaši bio je isceden sok od jednog limuna. Pored toga bolesnik je pio dnevno 3 funte (453.6 grama - prim, prev.) smese soka od šargarepe. cvekle i krastavaca (na svaku funtu, koja se sastoji od 16 unci - 28.3495 grama, bilo je 10 unci soka od šargarepe i od ostalih po 3 unce).

Drugog dana gladovanja bolesnik je preživeo nekoliko grčeva u trajanju 10-15 minuta svaki. Krajem nedelje nas­ tupila je kriza, i bolesnik se bukvalno valjao  po  podu  po pola  sata  usled jakih  bolova.

Zatim se desilo čudo:  svi bolovi  su potpuno  nestali  i  on se podigao s poda u veoma dobrom stanju. Posle izvesnog vremena rastvoreno kamenje je izašlo s mokraćom u vidu sitnog peska... On se osetio mladim za 20 godina i divio se čudu  prirodnog  načina  lečenja  njegove  bolesti."

Komentar i i preporuke . Da bi se navedeno čišćenje bubrega  ..smekšalo"  i  učinilo  manje  bolnim,  trebalo  bi posle prvih grčeva uzimati sredstva koja ,.sluze. oblažu, omekšavaju, šire". Na primer, kao dopunu navedenim so­ kovima piti ekstrakt od korena belog sleza (Althaea offici­ nalis), semena  lana ili ječma. Na deo tela oko bubrega stavljati obloge od odvara ovsa. Neposredno u kriznom periodu primeniti vruću  kupku. Imajte  to  u  vidu ubuduće, budite milosrdni prema sebi.

Čišćenje  bubrega  pomoću  čaja od korenja šipka

Pripremanje čaja. Dve supene kašike izrezanog korenja šipka preliti čašom vode, kuvati 15 minuta (da ključa), ohla­ diti i procediti. Uzimati po 1/3 čaše 3 puta dnevno, u toplom stanju, tokom  1-2  nedelje.  Odvar  od  plodova  šipka  koristi se kod oboljenja bubrega i mokraćnog mehura. Pri tom čaj, kako u prvom, tako i u drugom slučaju, mora  imati  tamnu boju,  što ukazuje  na  veliku  količinu  biljnih  pigmenata.

Čišćenje bubrega pomoću  urina

U literaturi o urinoterapiji opisan je slučaj izlečenja 35-godišnjeg umetnika  od  kamenja  u  bubrezima,  od  čega je bolovao 7 godina. Odbio je da se operiše i izlečio se, stavljajući obloge s mokraćom na deo tela ok o bubrega  i pijući urin. Obloge je stavljao preko noći, pio je skoro sav dnevni urin.  Lečenje je sprovodio u kurama po 20-3 0 dana s  pauzama  od  10-20  dana  do  potpunog  izlečenja.

Slede dva uspešna primera izlečenja od kamena u bu­ brezima  pomoću  urina.

Prvi primer.  Ana  Ilinična,  grad  Moskva.

„Počcću od muža: imao je bolesne bubrege, pesak u mokraćnoj bešici... U početku, kada se počeo lečiti. javili su se odjednom svi simptomi, koje opisujete u vašoj knjizi. Gladova o je 4 dana i 3. dana izbacio je pesak i 2 kamena,

bubrezi su se očistili, prestale su da ga bole ruke. Osetio je lakoću u ćelom organizmu.  Sada produžava da pije svoju jutarnju mokraću, a ponekad  i  tokom dana".

Drugi primer. G. F.. Samarska oblast, selo Solnečnaja Poljana.

..Moja kćerka 2-3 godine imala je bolove u slabinama. Lekari su konstatovali - cista na jajnicima, a zatim - osteo- hondroza. Nagovorila sam je da pije mokraću. Dug o nije pristajala na  to, ali ju je  bol  primorala.  Dve  nedelje je  pila i imala je napad  -  prestala je  da  mokri.  Primorala  sam je da popije mokraću  od  unuke.  Posle  toga  ponovo je  počela da mokri. Odvezli smo je u bolnicu, na kontrolu. Na ultra­ zvuku otkriven je kamen u bubrezima. Posle nedelju dana pijenja mokraće on je izbačen s mokraćom i bolj e  prestao. Sada ona nagovara svog muža da se čisti, on ima bolesnu jetru".

Komentar i i preporuke . Pri čišćenju pažnju treba pok­ loniti kvalitetu hrane koju uzimate; redovno  preko  noći  na deo  tela  oko  bubrega  stavljati  vunenu  tkaninu,  natopljenu u ukuvanom urinu. Vuna ima zagrevajuća svojstva,  što podstiče zagrevanje  bubrega i  širenje mokraćnih kanala. Ukuvani urin na račun svojih posebnih svojstava kroz kožu deluje na kamen, razlaže ga. a isto tako daje energiju za fermentacijske  reakcije  zakiseljavanja  itd.

Dopunski preporučujem da se  ujutro  natašte  popije  po 1-3 gutljaja ukuvanog urina, a u  18 sati uraditi mikroklistir sa ukuvanim urinom i kupku (tuširanje) sa vrućom  vodom. To treba uraditi, čim osetite daj e krenuo pesak iz bubrega. Vruća  kupka  deluje  kao  sredstvo  za širenje  i  smekšavanje, a mikroklistir s ukuvanim urinom stimuliše usmeravanje energije   prema   dole.   Po   pravilu,   usklađivanje   bioritma

rada bubrega, jak e potrebe za pražnjenjem creva. širenje mokraćnih  kanala  itd.  podstiču  snažno  guranje  kamenčića i  peska  kroz mokraćne kanale prema vani.

Pored urina pijte što više sveže isccdenih sokova, odvara, ekstrakta, koji drobe kamenje, a ujutro natašte. kao dopunu, popijte po 1-3 gutljaja ukuvanog urina. U trenutku kom­ plikacija ne zaboravite na ..dopunske preporuke " - tada će sve biti u redu.

Kombinovano čišćenje  bubrega  pomoću mokraće i jelovog ulja

..Imam 25 godina. Srednje medicinsko  obrazovanje. Nigde  ne  radim.

Ranije sam imala jak e glavobolje (napade migrene), pa sam zbog toga rano počela izučavati narodnu medicinu. Glavobolja  mi je  prošla.

Mnog o sam eksperimentisala na sebi. Na primer,  čistila sam bubrege na sledeći  način:  u  urin  sam  dodavala jelo­ vo ulje. Oni mi  se  sada  zahvaljuju  -  nemaju  reći.  oživeli su. prodisali. Dotle sam umesto jetre osećala kao da imam smcžurani kamen (sada mi se čini da je jetra narasla i posta­ la topla)".

Prokomentarisaću to originalno čišćenje. U lečenju i čišćenju veoma je važno do organa, koji se čisti ili leci, dostaviti aktivnu komponentu. U tibetskoj medicini materi­ je , koje služe za dostavu leka do mcsta namene . nazivali su

..konjima". U datom slučaju ..konj" za čišćenje (i lečenje) bubrega odabran je veoma uspešno - to je mokraća. Nju stvaraju  bubrezi  i  zbog  toga.  pri  ponovnom  unošenju,  ona

s c  odmah  ustremljuje  prema  njima,  noseći  aktivnu  kompo­ nentu.  Rezultat je  daj e  terapija  čišćenja  efikasnija.

Redosled terapije. Uzeti 50-7 0 grama  sveže vlastite mokraće i u nju nakapati 5 kapi jelovog ulja. U trajanju 1-2 minute dobro izmućkati. da bi se sve dobro izmešalo i popi­ ti u jedno m  gutljaju.  Ali  popijte  tako  da  smesa  ne  dodiru­ je zube. Može se piti kroz slamčicu. Da bi zaštitili zube, možete isprati usta biljnim uljem, a zatim popiti mokraću s jelovim  uljem.

Smesa mokraće i jelovog ulja uzima se prema ranije opi­ sanoj šemi (čišćenje bubrega jelovim uljem)  ili 3  puta dnev­ no na 15-20 minuta pre jela. tokom 5-7  dana.  Pauza  2-3 dana i nova kura. Tako ponoviti od 2 do 5 kura. U slučaju potrebe  posle  pauze  1-2  meseca  može  se  ponoviti.

Čišćenje  bubrega  lanenim semenom

To sredstvo za čišćenje bubrega više puta su proverili drevni ruski lekari.  Uzeti  jednu  kafenu  kašičicu  semena lana na čašu vode i skuvati. Seme lana će se svariti i postati gusto. Upravo ta gustoća, najmanji delići. je odličan  adsor­ bent svega štetnog, što se nalazi u probavnom  traktu,  krvi, jetri i bubrezima.

Mož e se pripremiti odmah količina za ceo dan i čuvati u termosu.

Način primene. Piti po pola čaše  lanenog  odvara.  na  sva­ kih 2  sata. tokom dva dana.

S obzirom da je odvar od lana dosta gust, pre uzimanja treba ga razblažiti toplom vodom (poželjno je prethodno vodu namagnetisati - bolje čisti). Ukoliko vam je neprijatan ukus odvara od lana. možete dodati limunov sok.

Brezovi listići protiv kamenja u  bubrezima

S obzirom na upotrebu neprirodne, rafinirane hrane, loše vode, uz obilje emocija straha, kod mnogih žena se javlja kamenje u bubrezima. Postavlja se pitanje, kako se to ka­ menje mož e samostalno izbaciti. Evo jedno g od proverenih narodnih recepata.

U rano pro leće kod breze pupe pupoljci  i  pojavljuju  se mali listići. U početku su ti listići lepljivi. Ali čim malo narastu oni gube  tu  lepljivost.  Čim  lepljivost  brezovog listića nestane - odma h ih uberite. Lekovita svojstva listića traju sam o tri dana.  Važno je  blagovremeno  za  ta tri  dana, od prestanka lepljivosti. sakupiti određenu količinu listića breze.

Prikupljene listiće rasporediti na čist papir i prosušiti u hladu. Direktni sunčevi zraci uništavaju biološki aktivne materije. Osušene listiće čuvajte u vrećici od tkanine.

Način  pripremanja  smese.  Jednu  kafenu   kašičicu osušenih listića zakuvati u čaši ključale protijeve vode. U nekim slučajevima doza  brezovih  listića  može  se  povećati do jedne dezertne kašike. Sipati u termos i ostaviti da odsto­ ji  20-3 0  minuta.

Ekstrakt od brezovih listića pije se  kao  čaj  3-4  puta dnevno natašte. Dejstvo ekstrakta pojačava se,  ukoliko  se pije u toplom stanju s jedno m kašičicom meda ..šišajući". Sledećeg dana može se pripremiti drugi ekstrakt i tako sve dotle, dok ne  nastupi  olakšanje  (pođe  pesak.  što  ukazuje na splašnjavanje kamena u bubrezima), ali ne duže od me­ sec dana (da ne dođe do privikavanja). Posle toga se mož e napraviti pauza od 2-3  meseca i ponoviti  kura.

Sledeće  godine  pripremiti  nove  brezove  listiće. 172

Seme     ovsa  protiv   kamenja      u    bubrezima

Seme ovsa ima svojstva rastvaranja  mokraćnog  kamenja do veličine peska, smanjuje šećer  kod  dijabetesa,  podstiče rad celog probavnog trakta. Ovas pomaže i obolelim od glomerulonefritisa  i  pielonetritisa.

Recept primene ovsa.  Jednu  čašu  ovsa,  kojim  se  hrane konji (može se nabaviti  u poljoprivrednim prodavnicama ili u selu), preliti sa 5-6 čaša ključale vode i kuvati  na  slaboj vatri (budite pažljivi, da ne iskipi) 50-60 minuta. Procediti i piti  po želji  u  bilo koje doba dana i u  bilo kojoj  količini.

Druga varijanta je slična prethodnoj, ali odvar treba os­ taviti da odstoji preko noći na  toplom  mestu.  da  bi  on  do­ bro ..upio u sebe " snagu ovsa.  Seme  ovsa  usled  tako  du­ gog  odstojavanja  treba  da  se  raskiseli.  Ostaviti  da  odstoji.

..Ovsenu vodu " izliti i koristiti, kako je navedeno. Gustinu baciti.

Odvar treba čuvati u frižideru, pošto na toplom brzo prokisne.

Ljudi, koji su u mladosti bolovali od kamen a u bubrezi­ ma, uspešno su se na ovaj način od njega izbavili i proživeli bez problema sa bubrezima do duboke starosti.

Profilaksa  oboljenja  bubrega

Kod urinsko-kiselog kamenja profilaksa je usmerena na stvaranje mokraćne kiseline u manjim količinama i njenom sadejstvu na  rastvaranju  i  izbacivanju  kamenja.  Isključuju se namirnice bogate belančevinama i buljoni (džigerica, bu­ brezi, mozak, prženo i suvo meso, slana riba, mesne supe), koji povećavaju specifičnu težinu preostalog azota, koji, izlučujući  se  iz  organizma,  povećava  opterećenje  bubrega.

Preporučljivo je da se piju sokovi po Vokcru. da se jedu salate, voće. proklijala pšenica. Salate pomalo  ..dosolja- vajte" suvim morskim kupusom, da biste  stimulisali  funk­ ciju bubrega. Izbegavajte poslastice, koje slabe tu funkciju. Koristite  diuretične  odvare.

Ukoliko se stvorilo alkalno kamenje (što se dešava vrlo retko). treba koristiti vlastiti urin. da bi se kamenje rastvo­ rilo, ka o i limunov sok sa toplom vodom. Kako to uraditi, detaljnije je  opisano  u  poglavlju o jetri.

Pored toga. joga asane na pravi način dopunjuju pro­ filaksu  oboljenja jetre  i  bubrega.  Bhudžangasana (zmija)

-      sprečava stvaranje kamenja u  bubrezima.

Šalabhasana(cvrčak.ilinjenalakšavarijanta-polucvrčak)

-      podmladujc  bubrege.

Majurasana (paun) ili Ardha-matsiendrasana (savijena poza) - pomaž u pri ispiranju bubrega krvlju. Pri vežbanju ovih vežbi te arterije se stežu i krv teško dospeva u bubrege. Posle završetka asane stezanje prestaje i krv se snažnom bu­ jico m usmerava kroz sve krvne sudove u bubrege, otvarajući ih i ispirajući nečistoću iz njih.

Stalno stimulišitc kapilarni krvotok u organizmu. U tome vam mogu pomoći trčanje, fizičke vežbe, jog a asane. Samo zahvaljujući takvom kompleksnom pristupu vaši bubrezi mogu ostati zdravi i dugovečni. Imajte na umu poslovicu drevnih lekara: ,.Sa dobrim bubrezima  mož e se  doživeti 100 godina, čak i ako je srce bolesno".

Postoji masa drugih recepata i terapija, koje pomaž u kod čišćenja bubrega, drobe  kamenje  u  njima  i  izbacuju  pesak. Ja  sam  naveo  najprostije,  efikasne  i  proverene.

Posle čišćenja debelog creva. jetre i bubrega mož e se pristupiti najvažnijem čišćenju - čišćenju vezivnog tkiva organizma.

Prethodne terapije stvorile su povoljne uslove za taj pro­ ces. On e su aktivirale taj proces, on se već odvija - orga­ nizam se oslobađa otrova i šljake u vezivnom tkivu. To se ispoljava kroz priliv snage,

povećanje gipkosti. Sada usme- renijim terapijama čišćenja možem o postići željenu čistoću i zdravlje organizma.

Pregled najnovijih komentara Osobne stranice svih članova kluba
MAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinu

DUHOVNOST U STUDENOM...

STUDENI...

ASTROLOGIJA, NUMEROLOGIJA I OSTALO

BRZI CHAT

  • Član bglavacbglavac

    Danas je Međunarodni dan tolerancije, pa poradimo malo na tome. Lp

    16.11.2024. 03:29h
  • Član bglavacbglavac

    Danas je martinje povodom tog dana želimo sretan imendan svim Martinama I Martinima!

    11.11.2024. 08:14h
  • Član bglavacbglavac

    Vrijeme leti, sve je hladnije, želim vam ovu nedjelju toplu i radosnu. Lp

    10.11.2024. 09:09h
  • Član iridairida

    Edine, ti se tako rijetko pojaviš, pa ne zamjeri ako previdimo da si svratio, dobar ti dan!

    30.10.2024. 12:33h
  • Član edin.kecanovicedin.kecanovic

    Dobro veče.

    28.10.2024. 22:30h
  • Član bglavacbglavac

    Dobro jutro dragi magicusi. Blagoslovljenu i sretnu nedjelju vam želim. Lp

    13.10.2024. 08:02h
  • Član iridairida

    Dobro nam došao listopad...:-)

    01.10.2024. 01:57h
Cijeli Chat

TAROT I OSTALE METODE

MAGIJA

MAGAZIN

Magicusov besplatni S O S tel. 'SLUŠAMO VAS' za osobe treće dobiMAGIFON - temeljit uvid u Vašu sudbinuPitajte Tarot, besplatni odgovori DA/NEPitaj I ChingAnđeliProricanje runamaSudbinske karte, ciganiceOstvarenje željaLenormand karteLjubavne poruke

OGLASI

Harša knjigeDamanhurSpirit of TaraIndigo svijetPranic HealingSharkUdruga magicusUdruga leptirićiInfo izlog

Jeste li propustili aktivacijsku e-mail poruku?

Javite nam se na info@magicus.info

DRUGOSTEPENA ČIŠĆENJA ORGANIZMA - ČIŠĆENJE BUBREGA ČIŠĆENJE VEZIVNOG TKIVA ORGANIZMA