– Još u Bibliji je rečeno: “Pitaj, i bit će ti dano”, ali nažalost jako malo ljudi to primjenjuje. Upravo to radimo svako jutro kroz Povlačenje energije, da pitamo za ono što hoćemo i da to primimo. Da ne razmišljamo kako će se to pojaviti, već da imamo povjerenje i u sebe i Univerzum. Kada postavljamo pitanja možemo dobiti informaciju ili svjesnost. Pitanja otvaraju nove mogućnost i pitanja nas osnažuju, dok nas traženje odgovara obesnažuje.
Postavljanjem pitanja ne tražimo nikakav odgovor, ali njima raspetljavamo energiju, čime dobijamo više prostora i inspiracije u svakodnevnom životu.
Kakva su to pitanja i cemu pitanja i kako da ih koristite kada imate nedoumice, dileme, kada nemate jasnoću, kada osjetite nenadan umor, bol, ono sto zovete "imam neki filing" pa evo:
Kad god sam u nedoumici postavljam pitanja. I ne ulazim u zaključke, već prateći energiju lakoće otvaram prostor za nesto drugo, mogucnost, prostor svjesnosti.
Pitanja nam pomažu da dobijemo više svjesnosti, a ne odgovor. Odgovori nas zaključavaju u zaključke, kojima kreiramo guste energije, i često djeluju kao nešto nepromjenljivo.
Pitanja osnazuju!
Kada postavimo pitanja na malo drugačiji način, mijenjamo fokus sa problema na rješenje, mogucnost, pa i drugacije izbore.
Kome ova bol, ova nervoza, ovaj umor pripada? Da li je to uopce moje?
I pusti....
Čemu me uči ovo vrijeme?
Šta ova situacija traži od mene?
Kako mogu biti doprinos?
Tehnika postavljanja pitanja je glavni alat metode Access Consciousnessa.
Access Consciousness je tehnika jedinstvena i po tome što postavlja pitanja, ali ne traži odgovore na njih.
Pitajte sebe, koji doprinos bi vam bio i koje promjene u vasem zivotu donjelo da vam netko postavi par pitanja kojima bi vam otvorio proszor za nove mogucnosti, izbore, spoznaje pa i otklonio negativne misli, a njim i boli?
..........
Teorija facilitacije (facilitation theory) ili facilitirano učenje ( facilitative teaching), je humanistički pristup učenju tijekom 1980-ih razvio utjecajni američki psiholog Carl Rogersa i drugi te je najbolje opisan njegovim riječima:
“Mi znamo … da iniciranje takve vrste učenja ne počiva na vještinama poučavanja vođe, njegovom akademskom znanju o tom području, njegovom planiranju nastave, korištenju audio-vizualnih pomagala, programiranom učenju koji koristi, njegovim prezentacijama i
predavanjima, obilju knjiga, iako svaka od tih sastavnica može u jednom trenutku biti iskorištena kao važan izvor.
No, važnost facilitacije učenja temelji se na određenim osobinama stavova koje postoje između facilitatora (facilitator) i učenika.”
Morana is typing