Hrvatska je na stadionu Wörthersee ponizila Njemačku. Strijelci za Vatrene su bili Srna i Olić, dok je za Elf zabio Podolski. Momčad Slavena Bilića trasirala je put u povijest!

Stadion: Wörthersee, Klagenfurt.
Gledatelja: 33.000, 15.000 Hrvata
Sudac: Frank de Bleeckere (Belgija).
Strijelci: 1:0 - Srna (24), 2:0 - Olić (62), 2:1 - Podolski (79).

1' - Počelo je. Nijemci su pritisnuli, ali Hrvatska odgovara.
8' - Pranjić probio stranu i nabacio. Nijemci čiste loptu iz peterca.

9' - Prvi korner na utakmici za Nijemce, Modrić raščišćava gužvu.

14' - Ćorluka ubacio, Olić radi prekršaj na Lehmannu

16' - Prvi korner za Hrvatsku. Šimunić prenio loptu na drugu stranu, ali tamo nema nikoga. Hrvatska je preuzela inicijativu.

20' - Olić izborio korner, Hrvatska nastavlja pritisak.

24' - GOOOOL! Nakon prekrasne majstorije vezne linije na rubu šesnaesterca, Pranjić ubacuje za Srnu koji zabija iz teške situacije.

26' - Nijemci uzvraćaju, Srna nakon nesmotrenog prekršaja zaradio žuti karton.

30' - Mrtva prilika za Hrvatsku. Olić glavom spušta loptu na jedanaesterac, a Kranjčar promašuje priliku utakmice.

33' - Prva velika gužva u hrvatskom jedanaestercu. Ballack puca topovski iz slobodnjaka ali Pletikosa brani. U nastavku napada Kovač i Pletikosa ponovno spašavaju gol. Nijemci pojačavaju pritisak.

40' - Metzelder na ubačaj Fringsa iz kornera glavom puca preko gola.

42' - Najljepša akcija Hrvatske na prvenstvu. Ćorluka prekrasno prolazi po desnoj strani, Kranjčar iz poluvoleja dobro puca ali Lehmann briljantno brani.

46' - Šimuniću žuti karton zbog napucavanja lopte, prestroga odluka de Bleeckerea. Bilić poludio.

47' - Prvi udarac iz kuta za Elf u drugom dijelu. Nakon gužve Srna loptu izbija daleko u njemačku polovicu.

55' - Hrvatska je smirila njemačke napade s početka poluvremena, a tribine grme U BOJ, U BOJ!

61' - OOOLEMBEEEEE!!! Gol, gol, gol!!! Rakitić je pogodio stativu, lopta se odbija do Olića koji prema Lehmannu nema milosti!

66' - Schweinsteiger ulazi u igru umjesto Gomeza.

72' - Strijelac Olić uzdignutih ruku napušta igru, ulazi Mladen Petrić.

73' - Schweinsteiger opasno puca, lopta prolazi paralelno s vratima.

79' - Podolski nakon ubačaja Fritza s lijeve strane oštrim prizemnim udarcem smanjuje rezultat na 2:1.

80' - I Srna napušta igru, ulazi Jerko Leko.

82' - Kuranyi ulazi umjesto Fritza.

85' - Niku Kranjčar izlazi, mijenja ga Dario Knežević.

91' - Schweinsteiger namjerno udara Leku, izravan crveni karton! Leko dobiva žuti izležavanja, a Lehmann zbog prigovora. De Bleeckere se uistinu razmahao.

93' - De Bleeckere i Modrića zbog prekršaja nagrađuje žutim kartonom.

94' - Pobjedaaaaaa!!!